Manchester International Festival

Termín: 28. júna – 15. júla 2007

Festival sa pýši podtitulom „prvý medzinárodný festival premiér.“ Každý z 25 predstavených diel, vystúpení a projektov je nový, svojim spôsobom originálny a svoju celosvetovú premiéru absolvuje práve tu. Riaditeľ festivalu Alex Poots si uvedomuje, že je riskantné postaviť celý program na neoverených projektoch, ale zároveň je hrdý na to, že práve tento festival poskytuje umelcom priestor na experiment a rozvoj nových nápadov.

Tohtoročné vydanie sa sústredí na novú hudby. Spolupracujúci umelci a tvorivý vizionári boli starostlivo vybraní z rôznych oblastí kultúry a umenia.

Prezentácia sa bude opierať o bohatú škálu už existujúcich galérií a koncertných miest, ale predstaví aj niekoľko netradičných a doteraz nepoužitých priestorov.

V minulosti sa v rámci tohto festivalu odohralo vystúpenie skupiny Gorillaz – Demon Days. DVD z tohto koncertu bolo dokonca v roku 2006 nominované na Grammy.

K tohtoročným vrcholom bude určite patriť Monkey: Journey to the West, cirkusová opera pre 21. storočie, na ktorej opäť spolupracujú členovia Gorillaz spolu s 40-členným súborom čínskych akrobatov.

Ďalším lákadlom bude najväčšia svetová videoinštalácia. Bude premietaná na 40 m širokú obrazovku a VJ združenie Microchunk sa v nej bude zaoberať témami ako priemyselná a digitálna revolúcia, ekológia, hudba, politika, komunikácia. Po dve noci budú k ich obrázkom hrať DJi ako Dj Shadow, Gilles Peterson, 2 Many DJ, Laurent Garnier, Fatboy Slim a ďalší.

Podrobnosti o ďalších vystupujúcich, vystúpeniach a cenách sledujte na www.mancheste­rinternational­festival.com.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!