Život v meste Manchester IV

« Predchádzajúca časť    

Kolmo na Oxford street prebieha Deansgate, míľu dlhá chrbtica Manchestru. Na ňu je nalepená štvrť Spinningfields, administratívne centrum mesta, plné moderných budov a rezidencií pre bohatých obyvateľov mesta. Podniky na tejto ulici sú veľmi módne a vždy plné. Väčšinou sa vyžaduje „dress code“ to znamená že v teniskách a spratom tričku sa dnu nedostanete. Z času na čas je možné v nich stretnúť niektorú z anglických celebrít. Napríklad v reštaurácii Panacea oslavovali svoj návrat na scénu Take That. Ďalšie vychytené sú Loaf a Baa.

Na juh od Deansgate nájdete Castlefield, jednu z najstarších a najfascinujúcejších štvrtí. Spleť uličiek a mostov je vybudovaná okolo kanála Bridgewater a je chránenou historickou pamiatkou. Je to jediné miesto v Manchesti kde nájdete voľne žijúce zvieratá, aj keď len vtáctvo žijúce v St. John´s parku.

Nájdete tu aj Museum of Science and Industry, ktoré dokumentuje technický a vedecký rozvoj mesta. Je na čo pozerať, mestu patrí niekoľko svetových prvenstiev: prvá mestská autobusová linka, prvý mestský kanál, prvá osobná železničná stanica, prvé anglické lietadlo, prvé štiepenie atómu, prvé dieťa zo skúmavky, prvý osobný počítač. A aby sme nezabudli, prvá kojenecká fľaška bola vymyslená tu a páni Rolls a Royce spojili svoje sily tiež v Manchestri.

V tejto štvrti nájdte aj Youth Hostel, jedno z najlacnejších ubytovaní v Machestri. Moc sa ale nevyspíte, keďže Castelfield a hlavne okolie Canal Street po zotmení ožívajú. Množstvo hotelíkov, reštaurácií a barov a každý s vlastnou atmosférou. Bar Barca patrí Mickovi Hucknallovi zo Simply Red.

Okolie Canal street je domovom jednej z najstarších gay komunít v Anglicku. Nerobia si však výhradný nárok a všetci sú vítaný. Klubové noci v miestnych podnikoch patria k tým najdivokejším v meste! Navštívte Queer, Taurus alebo Velvet. Vstupné ceny zvyknú byť vyššie, ale naopak ceny nápojov vo vnútri klesnú pod okolitý štandard.

Najlepší klub na nezávislú muziku, plus punk a electro je 42nd Street na Bootle Street, hneď na konci Deansgate.

A stále tu môžete ochutnať najlepšie koktaily v meste, ktoré sa podávajú v Socio Rehab. Bar je taký slávny, že nie je zvonku nijak označený. Takže sa radšej spýtajte miestnych. Ak ho nenájdete na vysokej úrovni sú aj Gaia a Tribeca.

Quays je na druhej strane rieky Irwell a vzdialené asi 15 minút od centra, ale oplatí sa sem zájsť. Bývalé doky sú domovom najmodernejších stavieb, ktoré majú rešpekt a uznanie svetových architektov. Cez rieku vás sem dovedie moderný peší most a na ostrovčeku čakajú budovy galérie Lowry a Museum Imperial War.

Futbalový fanúšik si nemôže nechať ujsť štadión Manchesteru United – Old Trafford a aj múzeum tohto klubu.

Samozrejme sa dá centrum Manchesteru pozrieť za jeden deň, ale ochudobnili by ste sa o mnoho zážitkov, preto mu venujte svoj čas. Rozhodne si to zaslúži.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!