Manchester - stravovanie

Kuchyňa

V Manchestri môžete ochutnať všetko od Austrálskej cez Ázijskú až po Africkú kuchyňu. Na výber máte z viac než 30 národných kuchýň. Nájdete tu lacné bufety, kde môžete za 4₤ jesť koľko vládzete, ale aj luxusné reštaurácie s výhľadom, kde dostanete kráľovský servis za kráľovské ceny.

CHINATOWN čínske mestečko hneď vedľa Picadilly Plaza ponúka množstvo nielen čínskych, ale aj thajskú, vietnamskú, japonskú a malajskú.

Známa RUSHOLME MILE je plná indických, pakistánskych a bangládešských reštaurácií.

Ak chcete predsa ostať pri európskej kuchyni, štvrť DEANSGATE ponúka širokú paletu talianskych, španielskych a francúzskych reštaurácií.

Na lacný kebab alebo pizzu sa vyberte do NORTHERN QUARTER.

Bary a kluby

Cez deň pulzujúce mesto je snáď v noci ešte živšie. Je tu cez 500 podnikov takže je naozaj z čoho vyberať. Na Oxford Road nájdete množstvo plagátov a letákov, ktoré vám pomôžu vo výbere.

Bohémska Northern Quarter je miestom pre voľnomyšlienkárov, kreatívne typy a fanúšikov všetkého čo je nové. Je tu množstvo malých klubov pre tanečnú ale aj živú muziku. Najlepšie kokteily v meste vám namiešajú v Socio Rehab, ale spýtajte sa taxikára, bar totiž nie je zvonku označený.

Ak máte radi komerčnú tanečnú hudbu, namierte si to do Deansgate. Miestne podniky sú trošku drahšie, ale vždy plné ľudí, a ak budete mať šťastie, stretnete aj niektorú z celebrít. Navštívte bar Panacea a budovu Pure Space, kde je niekoľko poschodí barov a klub v podzemí, do ktorého sa zmestí cez 2000 návševníkov je otvorený do neskorých ranných hodín.

Pre milovníkov tanečného undergroundu je sú tu kluby Music Box alebo The Phoenix na Oxford Road. Ak máte radi tvrdšiu muziku navštívte The Jillys hneď vedľa. Oxford Road je študentské mestečko a tomu zodpovedajú aj priateľské ceny. Vďaka nim tu však občas môže byť neúnosne plno.

Gay komunita sa zabáva v Castlefield v kluboch ako Queer, Taurus alebo Velvet. Na kraji tejto štvrte je Knott Fringe Bar, kde majú široký výber kontinentálnych pív.

A nakoniec hneď vedľa galérie URBIS nájdete komplex Printworks, ktorý hostí niekoľko zaujímavých barov a klubov.

Pozor, ak nemáte 21 rokov, do niektorých klubov vás nepustia a v žiadnom z nich vám nenalejú alkoholické nápoje.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!