Londýn - múzeá

Múzeum voskových figurín

Chcete si spraviť fotku so známymi osobnosťami z celého sveta a v Londýne ste nemali šťastie na nich naraziť? Nezúfajte! Ak si vystojíte rad na lístky do Madame Tussaud, môžete sa s nimi odfotiť práve tu. Prezidenti, pápež, hudobníci či herci, tí všetci vám ,,zapózujú“ ako starí známi kamaráti. Najdlhšie si počkáte na fotku s prezidentom Bushom a s britským ministrom Tony Blairom ako aj s kráľovskou rodinou.

Oplatí sa vystáť si rad aj na fotku s Madonnou, Brattom Bittom a Beckhamovcami, pretože figuríny vyzerajú veľmi hodnoverne, takže vám vaši známy možno aj uveria, že ste ich v Londýne naozaj stretli. Najbližšia stanica metra je Baker street, Bakerloo line.

Prírodovedecké múzeum

Natural History Museum je pastvou pre oči nielen pre dospelých, ale najmä pre deti. Hneď vo vstupnej hale je umiestnená kostra obrovského dinosaura. Kolekcie zvierat, rastlín a kameňov sú v miestnostiach rozdelených podľa sekcii. Deti majú najradšej miestnosti s dinosaurami, kde si môžu mnohé nové veci dozvedieť cez dotyk, zvuk či ukážky na obrazovkách a plátne.

Živo pôsobiaci dinosaurus T-Rex sa za ohradou hýbe a vydáva zvuky a mnohé deti sa tu rozplačú od strachu. Kolekcia vypchatých zvierat od slonov, žirafy cez model 25 metrovej veľryby v jej životnej veľkosti je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vás nebude stáť ani libru, vstup je totiž zadarmo. Najbližšie metro South Kensington – Circle, District a Piccadilly line.

Science Museum

Múzeum bolo vytvorené tak, aby ľudia jasnejšie pochopili vedu minulosti a dneška. Nájdete tu vesmírne rakety, historické lietadlá, starodávne autá, lode ako aj tlačiarne a parné lokomotívy. Pre deti je určená miestnosť, kde sa môžu zahrať a nevtieravou formou sa naučiť tajomstvá vedy. Múzeum je bezplatné a nachádza sa v blízkosti prírodovedeckého múzea. Neďaleko je aj Victoria and Albert museum.

Národná galéria

Milovníci umenia určite nezabudnú navštíviť Národnú galériu na Traffalgar square. Vidieť naživo Van Gogove slnečnice, Monetove lekná, ako aj stovky unikátnych malieb najslávnejších velikánov je skutočným balzamom pre umeleckú dušu. Vstup je zdarma. Najbližšia stanica metra je Charing Cross, Northern line.

Londýnske akvárium

V blízkosti London Eye nájdete ďalšiu atrakciu, známu pod názvom London Aquarium. Pozrite sa zoči-voči žralokom na zúbky a vychutnajte si ich vražedný pohľad z blízka. Svorka krúžiacich žralokov vo vás zaiste vyvolá rešpekt, no máte istotu, že tu, za sklom vám na rozdiel od otvoreného mora určite neublíži.


Komentáre (12)
2009-04-03 14:53 MATEJ MACKO

TAKE SPROSTOSTI RU ANI NEDAVAJTE BO JA CHCEM BAWIT CSKO

2009-04-03 14:53 jA

ZMAZTE DAKTO TENTO KOMENT .______!!!!

2009-04-03 14:55 asdasd

vymaz toooo

2009-04-03 15:01 GrLinQa

ako sa to dá vymazat ? prosim vymažte :-) ale povedzte ako sa to dá zmazat !! prosime :-) vopred Dakujem :-)

2009-04-03 15:03 dfg

ja nevem

2009-04-03 15:04 MAREK FRIGA

PROSíM VYMAZTE NIEKTO KOMENTAR…OD…matej macko…PROSíM…

2009-04-05 14:29 matej macko

tu je matej macko to som ja nepisal to moj spoluziak

2009-04-27 16:33 fajko

je to ok ale mozete tu dat vac pamiatok a múzeii

2009-05-16 20:51 Kachniatko4ewa

ahojte!!!!! su to fakt zaujiimave veci ale ako vidim niektorych to vobec nezaujiima…pre powest vasej stranky si tie predchadzajuce niektore komentare vymazte:D dakujem…

2010-04-28 10:54 johanka

ste jebnutý alebo čoo kurwáá tu nepííšte pičowiny booha inaaak wáám najebem ?? ofkej?? sa tu do mňa noebúúqajte wy kurwý skapteeeeeeeee

2011-01-12 10:02 Pigi

To nevimazete ani ked sa tu nadáva ? Tak potom chodte do Piči imbecili JEBNUTY ,KURVY, PICE …


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!