Štokholm - kde sa ubytovať

Rozdeliť druhy ubytovania sa dajú do dvoch skupín – bežné hostely (vo Švédsku však s vysokým štandardom bývania) a luxusné hotely pre náročných zákazníkov. Zastavme sa najmä pri tých prvých.

Ak máte Medzinárodnú hostelingovú kartu, zľavy na ňu získate aj vo Švédsku. Mládežnícke hostely (vandrarhem) disponujú vysokým štandardom ubytovania a sú určené nielen mladým, ale aj rodinám s deťmi i dôchodcom. Tu je zoznam skoro všetkých http://www.visit-stockholm.com/in­dex.htm.

Spojenie ubytovania a histórie ponúka hostel Langholmen (ulica Långholmsmuren 20 (T-Hornstull). Je umiestnený v priestoroch starej väznice, ceny sú prijateľné, atmosféra neopakovateľná. Stravovanie tu nájdete tiež v rámci štandardného bufetu alebo s v kuchyni pre hostí uvarte niečo sami. Nechýbajú tu, samozrejme, internetové platené terminály, práčky, sušičky. V okolí je mnoho zelených miest pre oddych a relax vrátane blízkych kúpalísk. Metro sa od neho nachádza iba 7 minút pešo.

Ak preferujete ubytovanie, ktoré pripomína školy alebo internáty, zájdite do Backpacker’s Inn (ulica Banérgatan 56 (T-Karlaplan). Postele sú naukladané v pôvodných triedach, miest je viac ako dostatok (320). Najmä lokácia je vynikajúca, keďže k metru to máte iba 200 metrov a ste vlastne v centre. V blízkosti je veľa obchodov a supermarketov. Nevýhodou sú sprchy umiestnené vo vedľajšej budove a drahý internet. Noc stojí okolo 700 korún.

Z ďalších hostelov stojí za spomenutie City Backpackers blízko vlakovej stanice, kde je pre hostí pripravený wifi internet zdarma. To všetko za cenu 700 a viac korún.

Pre náročných dovolenkárov sa odporúča zájsť do Grandhotela (http://www.gran­dhotel.se/…/de­fault.asp), ak nie spať alebo jesť, tak aspoň sa ísť pokochať tou nádherou.

Hotel Rival je zase pre fanúšikov najznámejšej švédskej skupiny ABBA, pretože ho vlastní jeden z jej členov. Hotely Hilton Slussen (s nádherným výhľadom na staré mesto), Sheraton Stockholm alebo Rica Tlak Hostel sú jednými z ďalších možností luxusnejšieho ubytovania.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!