Štokholm - nočný život

Kde to v Štokholme žije a pulzuje v nočných hodinách? No predsa v dištrikte Stureplan hneď vedľa zastávky metra T-Östermalmstorg, kde sa ľudí premelie viac ako dosť. Majitelia si však účtujú vstupné (asi 400 korún), je tu treba čakať v radách, vyhadzovači ako všade nie sú dvakrát príjemní a existuje riziko, že sa nechtiac stanete svedkom či účastníkom nejakej bitky.

Veľké percento podnikov zatvára už o jednej v noci, o nejakom nočnom živote sa teda nedá veľmi hovoriť. Tie väčšie to ťahajú do tretej rána, no pre tých, ktorí to radi roztáčajú v noci odporúčame The Spy Bar, The Lab alebo Solidaritet v tom istom dištrikte Stureplan.

K tomu, aby ste si Štokholm užili a neprišli k zbytočným problémom či zraneniam stačí byť nie príliš opitý, dobre oblečený a nehádať sa s vyhadzovačmi. Bohužiaľ, niektoré nočné kluby sú neslávne známe tým, že majú predsudky voči ľuďom tmavšej pleti, čo je vlastne od Švéda každý druhý človek.

Podrobnejšie informácie o nočnom živote si nájdete napríklad v mesačníku Nöjesguiden, novinách Dagens Nyheter vychádzajúcich vo štvrtky alebo v piatkovej Metro a Stockholm City brožúre. „Malým“ problémom je fakt, že sú k dostaniu iba vo švédštine.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!