Ženeva - atrakcie

Vodná fontána (Jet d´Eau)

Voda z dominanty ženevského prístavu strieka do výšky 140 metrov. Fontána dotvára moderný vzhľad mesta. Pôvodne slúžila ako poistná záklopka pre vodné zdroje pre mesto. Dnes je najvyššou fontánou Európy. V noci je fontána rozžiarená nádherným osvetlením, cez deň samotná voda robí pre návštevníkov neskutočné divadlo. Prúd vody rýchlosťou 200 km/h vytryskuje vodu do výšky a kvapky vody hrajú so slnkom svetelnú hru, ktorá sa premieňa do kúzelnej dúhy. Vstup k fontáne je zadarmo.

Katedrála Svätého Petra (Cathédral de St Pierre)

V prekvapivo malej katedrále z 12.-13. storočia sa miešajú prvky románskej, gotickej a neoklasicistickej architektúry. Hlavná časť kostola sa takmer úplne podobá na budovu, v ktorej kázal Ján Kalvín svoje učenie. Najväčšie historické bohatstvo sa skrýva priamo pod katedrálou v podobe najrozsiahlejšej archeologickej pamiatky v Európe, kde sú zachované okrem iného aj vzácne mozaiky zo 14. storočia. Severná veža chrámu ponúka nádherný výhľad na celú Ženevu a jazero.
Adresa: Cour St-Pierre
Vstupné: zadarmo (vstup do veže je spoplatnený)
Otváracie hodiny:
Jún – september: pondelok až sobota 9.30–18.30, nedeľa 12.00–18.30
Október – máj: pondelok až sobota 10.00–17.30, nedeľa 12.00–17.30

Anglická záhrada (Jardin Anglais) a Kvetné hodiny (Horloge Fleurie)

Anglická záhrada je od roku 1854 domovom Národného pamätníka. Tvorí ho súsošie dvoch mladých žien, Republiky Ženeva a Helvetie, ktoré symbolizujú pripojenie Ženevy k Švajčiarsku. V nádhernej záhrade sa týči elegantná bronzová fontána a Kvetné hodiny zhotovené až zo 6 500 kvetov na počesť švajčiarskemu hodinárskemu priemyslu. Tieto „živé“ hodiny majú priemer 5 m a po obvode merajú 17,7 m. Zároveň sa pýšia najväčšou veľkou ručičkou na svete s dĺžkou 2,5 m.
Adresa: Quai Général Guisan
Otváracie hodiny: nonstop
Vstupné: zadarmo

Botanická záhrada (Jardin Botanique)

Botanická záhrada založená v roku 1817 botanikom A. P. de Candollem zastrešuje druhy tropických rastlín dovezených zo šiestich kontinentov, vodné rastliny, tisícky kvetov, park so zvláštnymi zvieratami, herbárium a výskumné laboratórium na 28 hektárovom pozemku.
Adresa: Chemin de I´lmepératrice 1, Chambésy
Otváracie hodiny:
Apríl – september: 8.00–19.30
Október – marec: 8.00–17.00
Vstupné: zadarmo

Múzeum medzinárodného Červeného kríža a Červeného polmesiaca (Musée International de la Croix-Rouge et du Croissant-Rouge)

Toto jedinečné múzeum vám porozpráva príbeh Červeného kríža od založenia Henrym Dunantom až po dnešné dni. Ukrývajú sa tu rôzne prístroje, dokumentácia, sochy a audiovizuálne záznamy. Je to najpôsobivejšie a najoriginálnejšie ženevské múzeum. Určite ho netreba obísť.
Adresa: Avenue de la Paix 17
Otváracie hodiny: streda až pondelok 10.00–17.00 (zatvorené v utorok)
Vstupné:
Dospelí: 10 CHF
Deti (12–16 r.), študenti, nezamestnaní, hendikepovaní, dôchodcovia, členovia ČK: 5 CHF
Skupiny (min. 15 dospelých): 7 CHF
Deti (do 12 r.): zadarmo
www.micr.org


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!