Tenerife - zábava

Festivaly

Počas roka miestni oslavujú množstvo sviatkov, ktorými si uctievajú rôznych svätých. No azda najväčším „sviatkom“ nepretržitej zábavy sa stal Carnaval (Karneval). Je to druhý najslávnejší karneval na svete po Riu de Janeiro. Hlavný stánok tohto podujatia je prístav hlavného mesta Santa Cruz. V jeho uliciach sa počas 28 dní ozýva hudba a všade sú sporo oblečené sexi slečny, ktoré pohybujú bokmi v rytme salsy. Takže ak sa vyberiete na Tenerife počas februára, pribaľte si čo najšialenejšiu masku a nechajte sa strhnúť prúdom zábavy.

Nakupovanie

Tak ako na zvyšku Kanárskych ostrovov, aj väčšina územia ostrova Tenerife patrí do tzv. „tax free“ zóny, čiže môžete tam nakupovať bez DPH. Za alkohol, cigarety a parfumy zaplatíte oveľa menej ako v iných európskych štátoch. Veľmi výhodný nákup sa týka najmä elektroniky. Spotrebiče rovnakej značky tu nakúpite oveľa lacnejšie. Toto platí na mobilné telefóny. Pozor: pri kúpe mobilného telefónu sa informujte, či vám bude fungovať aj na Slovensku. Takisto si dávajte pozor pri kúpe lacných parfumov, ktorých originalitu vám nikto nezaručí. Isto originálne parfumy dostanete napríklad na letiskách, kde za ne zaplatíte tiež cenu bez DPH.

Orientačné ceny na Tenerife:

Minerálna voda 1,5 l 1,0 €
Jablká 1 kg 0,80– 1,40 €
Pomaranče 1 kg 1,0 – 1,60 €
Ryža 1 kg 1 €
Cigarety – rôzne značky 1,7 – 2,20 €
FLORA 250 g 1,60– 3,0 €
Jogurt 100 ml 0,45 – 1,0 €
Cukor 1 kg 1,20 – 2,0 €
Káva 250 g 1,6 – 5,0 €
Bageta – malá 0,3 €
Lístok do kina 8,0 €
Káva v kaviarni 1,0 €
Chlieb – 0,5 kg 0,30–1,0 €
Mlieko – liter 0,80 €
Zemiaky – 1 kg 0,80 – 1,20 €
Čokoláda – Milka – 100g 2,50 €
Maslo 0,25 kg 1,20 – 2,0 €
Pivo – 0,5 litra 0,3 – 0,7 €
Benzín 95 bezolovnatý 0,66 €
Pizza v pizzerii 5–8 €
Kurča chladené 1 kg 3,5–4,0 €
Šunka bravčová dus. 0,1 kg 1,25 – 1,50 €
Banány 1 kg 0,35 – 1,25 €
Morské ryby do 1,0 kg / kg 6,50–8,50 €

Športy

Keď vás páli horúce slnko, nastal pravý čas trochu sa schladiť. Vodné športy vám nielen rozpumpujú krv v žilách, ale tiež pri nich zažijete kopec zábavy. Pohybuchtivých návštevníkov uspokojí šnorchlovanie, surfovanie, windsurfing, tí odvážnejší môžu skúsiť napríklad vodné lyže a pozorovanie veľrýb zaručene vyrazí dych aj odporcom športu. Pre tých, ktorí uprednostňujú pevnú zem pod nohami sú tu futbalové a basketbalové ihriská a takisto perfektne vybavené golfové kluby.

Pláže

Playa de las Americas – rozkladá sa na juhovýchodnej strane ostrova, kde z nej jemný piesok medzi prstami a perfektné služby pre turistov vytvárajú neodolateľné miesto.

Playa de los Cristianos – pláž so zlatistým pieskom a kryštálovo čistou vodou leží neďaleko rybárskej dedinky. Je to jedna z najvyhľadáva­nejších pláží na ostrove.

Playa de las Gulletas – pláž na najjužnejšom cípe ostrova obklopujú skvelé hotely s ponukou služieb pre vodné športy.

Playa de El Puertino – 1,6 km jedinečného čierneho piesku s osviežujúcou vodou nájdete v blízkosti dedinky Güimar.

Playa del Roque – nachádza sa vedľa Playa de El Puertino a váš pieskový hrad bude takisto čierny.

Playa de las Caletillas – skladá sa z troch malých pláží blízko Candelarie, ktoré sú tiež vyhľadávané turistami z celého sveta.

Atrakcie

Aqualand Costa Adeje

Vodný park a delfinárium sa nachádza v blízkosti Playa de las Americas. Nájdete tu ponuku skvelej zábavy vo vode. Obrovské množstvo šmýkačiek, medzi ktorými nechýba napríklad obávaná kamikadze. Na vrchole sezóny sa ale pripravte na dlhé čakanie v radoch. Takmer voľný prístup k najlepším atrakciám budete mať počas delfíních šou. O jedlo je postarané v rozličných bufetoch. V parku požičiavajú aj lehátka a dáždniky, za ktoré musíte platiť extra poplatok.

Otváracie hodiny: 10.00 – 18.00 po celý rok
Vstupné: dospelý – 24,50 €, dieťa – 17 €.
TIP: ak si objednáte lístok cez internet, dostávate automaticky 10% zľavu.
Web: www.aqualand.es

Las Aguilas Jungle Park

Na návštevu tohto parku si rezervujte celý deň. V tropických záhradách s rozlohou 75 000 m2 vás prekvapí veľké množstvo prehliadok a šou. Rozosmeje vás napríklad šou s papagájmi, kŕmenie tučniakov či sokoliarska šou. Hneď pri vstupe vás zamestnanci parku upozornia, aby ste počas akejkoľvek šou z pochopiteľných dôvodov nič nejedli.

Otváracie hodiny: 10.00 – 17.30 po celý rok
Vstupné: dospelý – 23 €, dieťa (4–12 rokov) – 16 €.
Šou: exotické vtáky – 11.00, 14.00 a 17.00, dravé vtáky – 12.00 a 16.00 hod.
TIP: pri zakúpení vstupenky online, ušetríte 15%.
Web: www.aguilasjun­glepark.com

Royal Delfin a Tropical Delfin

Plavbu na lodi s pozorovaním delfínov a veľrýb jednoducho musíte zažiť! Anglicky hovoriaci sprievodca vám počas 4,5-hodinového výletu výkladom doplní krásu prírodnej scenérie, ktorú uvidíte pri plavení sa od severného pobrežia popri Playa Paraiso, Callao Salvaje, Playa de la Arena, Puerto Santiago a Los Gigantes. Zažijete romantickú atmosféru, keď vám naservírujú obed pod útesom na Bay of Masca a potom si zaplávate okolo lode. Počas celej plavby sa môžete prechádzať kdekoľvek po palube a pozorovať delfíny a veľryby. Kamery, ktoré monitorujú, čo sa deje okolo lode, vám v priamom prenose sprostredkujú pohyb vo vode. Pre bližšie stretnutie s podmorskými živočíchmi je loď vybavená presklenými priestormi v podpalubí, kde úplne splyniete so životom týchto tajuplných tvorov.

Otváracie hodiny: počas dňa sú 4 turnusy vyhliadkových plavieb – o 9.30, 10.30, 13.30 a 14.00 hod.
Vstupné: dospelý – 49 – 52 € (v závislosti od času plavby), deti – 24,50 – 26 €.
TIP: pri rezervácii lístku online, získate 10% zľavu.

Güímarske pyramídy

Poschodové pyramídy sa týčia do výšky blízko pobrežného mestečka na východe ostrova – Güímar. Na stavbu pyramíd rôznych veľkostí použili tisícky kameňov poukladaných jeden na druhom akoby vo „vstvách“ alebo „schodoch“. Archeológovia doteraz nevedia určiť ich vek ani pôvod. Areál v okolí pyramíd zahŕňa aj oddychový park a múzeum.

Otváracie hodiny: 9.30 – 18.00 (okrem 25.12. a 1.1.)
Vstupné: dospelý – 9 €, dieťa (nad 8 rokov) – 4,50 €, dieťa (do 8 rokov) – zadarmo, audio-sprievodca – 1,50 €.

Pico de Teide (hora Teide)

Jednoznačný symbol Kanárskych ostrovov, ktorého vrchol týčiaci sa do výšky 3 718 metrov z času na čas zahalí snehová prikrývka. Najvyšší vrchol ostrovov, ktorý vyrastá priamo uprostred ostrova, vznikol pôsobením sopečnej činnosti, ktorá vytvorila nádherné prirodzené trasy pre pešie túry. Pico de Teide bol vyhlásený za národný park v roku 1954. Na 19-tisíc hektároch sa rozpínajú vulkanické skaly, ale aj lúky s poľnými kvetmi a borovicové lesy. Toto územie obľubujú stovky druhov stromov, kvetov, hmyzu a vtákov, ktoré prispievajú k jedinečnosti panenskej scenérie.


Komentáre (1)
2013-09-05 10:33 PetraEf. @

treba určite navštíviť aj SiamPark s množstvom vodných atrakcií, na juhu ostrova v meste Los Cristianos… www.siampark.net a takisto LoroParque (úžasná topická zoo,ktorú inde nezažijete) pri meste La Orotava… www.loroparqu­e.com

Dá sa kúpiť výhodný dvojlístok do oboch parkov aj s bus dopravou za výhodnú cenu.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!