Tenerife - doprava

Letiská

Cesta na Tenerife lietadlom trvá minimálne 5 hodín, podľa počtu prestupov. Z Bratislavy musíte prestupovať minimálne dvakrát, z Viedne iba raz. Najlacnejšie letenky môžete kúpiť od 10 000 korún.

Na ostrove sa nachádzajú dve medzinárodné letiská:

Tenerife North Airport (známe tiež ako Los Rodeos Airport): Je vzdialené 11 km od hlavného mesta Santa Cruz. Lietadlá odtiaľto lietajú na všetky ostrovy Kanarského súostrovia, takisto do celej Európy a Južnej Afriky.

Tenerife South Airport (známe tiež ako Tenerife South-Reina Sofia Airport): Leží na území samosprávy mesta Granadilla de Abona. Založila ho kráľovná Sofia Španielska v roku 1978, podľa ktorej bolo aj pôvodne pomenované.

Verejná autobusová doprava poskytuje non-stop lacnú a pohodlnú prepravu do akejkoľvek lokality na ostrove a takisto aj prepravu medzi letiskami. Z letiska sa tiež ľahko prepravíte taxíkom. Ceny sa pohybujú od 11 do 90 €, čo závisí od vzdialenosti. Priemerná sadzba za 1 km je 0,20 €. Taxík zoženiete aj na telefónnom čísle (0034)922 759 009.

Autobusy

Sieť autobusovej dopravy na Tenerife je veľmi hustá. Okolo 550 autobusových liniek spája mestá i malé dedinky, pláže, národné parky a letiská okolo celého ostrova. Je to rozhodne najlacnejší spôsob prepravy. Navyše, dopravná spoločnosť Titsa, poskytuje možnosť kúpiť si predplatenú kartu na autobusy v hodnotách 12 alebo 30 €, s ktorou vás lístok na autobus vyjde o 50 percent lacnejšie. Navyše po predložení tejto karty dostane 30 percentnú zľavu aj v niektorých múzeách. Môže ju používať aj viac osôb – z jednej karty môžete zaplatiť lístok na autobus napríklad celej rodine.

Trajekty

Ak pre vás nie je rozhodujúci čas, môžete si pozrieť Kanárske ostrovy z paluby trajektov. Medzi jednotlivými ostrovmi premávajú trajekty viacerých spoločností. Pre rodených námorníkov pripravila spoločnosť Acciona Trasmediterránea jedenkrát týždenne trajekt, ktorý sa plaví zo španielskeho mesta Cádiz na Kanárske ostrovy a takisto jedenkrát za týždeň aj späť.

Taxi

Taxikári na Tenerife sú zväčša zdvorilí a poskytujú slušné služby. Taxík ľahko spoznáte podľa toho, že má zelené svetlo na čelnom skle alebo na bielej streche a tiež nalepenú tabuľku s písmenami SP (servicio público – služby pre verejnosť).

Prenájom auta

Je to pomerne lacný spôsob ako objavovať krásy na Tenerife. Na týždeň stojí prenájom auta približne 90 €. Dajte si pozor na to, v akom rozsahu je auto poistené. Väčšina spoločností uzatvára na autá len minimálnu poistku, aby mohli udržiavať nízke ceny za prenájmy. Vodič musí mať najmenej 21 rokov a väčšina požičovní tiež požaduje dvojročné skúsenosti s riadením vozidla.


Komentáre (5)
2010-03-18 11:23 Slavka Pobjecka @

potrebujeme sa dostať 4-členná rodina čo najlacnejšie na Tenerife aj kombinovane zo slovenska prosím pomožte

2011-03-14 14:00 lukas

skus to cez rayner s blavy do londyna a londyn na tenerife

2011-05-21 01:27 Milan

Skus Settour Slovakia, BA kupili sme cez nich letenky pre 2 dospele + 2 deti na TFS s Austrian za cca 800 E vratane vsetkych poplatkov

2011-06-21 15:47 Vojtech

Ja som kúpil letenku Z talianska z Písy za 160EUR tam aj späť na osobu v období od2.11 do 20.11 cez rajner.

2015-09-22 10:31 Jano

Letenka priamo na Tenerife z Budapešti 175€ pre dvoch keď mal Wizzair akciu keď kúpiš jednu, druhá zdarma. No nekúp to 👍 Ale aj 350€ pre dvoch je znesiteľné


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!