Tenerife

Ostrov Tenerife je najväčším zo súostrovia Kanárske ostrovy. Leží 322 km od pobrežia severozápadnej Afriky. Jeho pláže obmývajú svieže vody Atlantického oceánu. Je charakteristický svojou rozmanitou členitosťou a často ho nazývajú aj ostrovom večnej jari.

Základné informácie:

Rozloha: 2 057 km2
Počet obyvateľov: 600 000
Hlavné mesto: Santa Cruz de Tenerife
Úradný jazyk: španielčina
Náboženstvo: katolícke
Miestny čas: GMT +0

História

Podľa legendy je Tenerife, ako aj zvyšok Kanárskych ostrovov, synom Plutóna, starorímskeho boha podsvetia. Všetky ostrovy tohto súostrovia sú výsledkom vulkanickej činnosti, ktorej posledné výbuchy dozneli v roku 1909. Pôvodní obyvatelia boli západoafrického pôvodu a podľa historických prameňov boli známi ako najodvážnejší a zároveň najobávanejší spomedzi obyvateľov Kanárov. Prví európski osadníci zakotvili na pláži Añaza (dnešný prístav Santa Cruz) približne pred 500 rokmi na čele so španielskym dobyvateľom Alonsom Fernándezom de Lugo. Mena

Pri odchode na Tenerife si zmeňte peniaze na Euro. Priamo na ostrove si ich môžete zmeniť v ktorejkoľvek banke, stačí predložiť pasa. Otváracie hodiny bánk sú od 8.30 do 14.00 h. Euro vám takisto radi vymenia za veľmi nízky poplatok v zmenárňach, ktoré sú v každom letovisku. Túto službu tiež poskytujú cestovné kancelárie, hotely alebo iné ubytovacie zariadenia, a to zväčša bez poplatku.


Komentáre (2)
2011-03-16 18:27 Jano z Jura

A aké peniaze si mám zmaniť na Euro ?

2012-03-13 06:12 Kamil z BA @

Jurske forinty ty dement


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!