Málaga - nočný život

Nočný život v Španielsku začína okolo polnoci, o to dlhšie však trvá a zvykne končiť raňajkami cestou domov. Domáci obľubujú zábavu vonku, takže cez víkend sú všetci na nohách. Začína sa spoločnou večerou v niektorej z mnohých reštaurácií historického centra. Obľúbené miesto je EL PIMPI, medzi Plaza Merced a Museom Piccaso. Stretávajú sa tu všetky generácie, servíruje sa skvelé jedlo a mnoho druhov vína.

Iným obľúbeným začiatkom je „botellón“. Plaza Merced sa okolo polnoci zaplní na prasknutie skupinkami mladých ľudí s igelitkami, v ktorých nosia vlastné alko aj nealko. Neskôr v noci sa rozchádzajú do priľahlých barov a diskoték.

Diskotéky a kluby sú koncentrované v niekoľkých štvrtiach. Jedna z nich je okolie námestia UNCIBAY, ulice BEATES a GRANADA, na sever od ulice Larios. Stačí, keď sa opýtate na Plaza Merced, domáci Vás radi nasmerujú. Známe diskotéky v tejto štvrti sú ABYSINIA, LICEO a PAKA PAYA.

O niečo modernejšia štvrť a diskotéky, ktoré sú „in“ sa nachádzajú okolo pláže LA MALAGUETA. Takisto mnoho barov priamo na pláži, chiringuitos, sa po zotmení mení na diskotéky.

Pôvodnú atmosféru domácej zábavy môžete nájsť v už spomínaných štvrtiach El Palo a Pedregalejo, aj keď aj tu vďaka študentom jazykových škôl nájdete medzinárodné zastúpenie. Taxi z centra mesta sem stojí cca 6€.

Ak máte auto, alebo niekoho, kto Vás zvezie, okolité letoviská ako Benalmadena alebo Torremolinos takisto ponúkajú širokú paletu zábavy.


Komentáre (1)
2011-12-04 12:00 andrej 16 @

kolko stoji ubytovanie na jednu noc.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!