Málaga - doprava

Doprava z letiska

TAXI: do centra stojí okolo 15 €. Stoja priamo pred príletovou halou. V lete môžete čakať v rade na taxík aj 20 minút, ale budete v tieni.

Bus: Autobusová linka č. 19, má zastávky na Alameda Principal a Paseo del Parque, kadiaľ prechádza aj väčšina ostatných spojov. Stojí 1 € Rovnako ako vlak premáva 7:00 – 24:00 každú polhodinu. Zastávka autobusu je 50 metrov napravo od hlavnej príletovej haly.

AIRPORT BUS stojí 4 €, premáva medzi hlavnou autobusovou stanicou a letiskom, cesta trvá cca 45 minút. Je spoľahlivejší ako mestské linky.

Automobil: požičanie auta sa odporúča objednať vopred. Na výber je 20 spoločností. Vďaka veľkej konkurencii sa ceny tlačia dolu, domáce spoločnosti zvyknú byť lacnejšie ako veľké medzinárodné reťaze. Oplatí sa objednať auto s klímou.

Vlak: Letisko – centrum, 1.25€. Každú polhodinu medzi 7:00 a 24:00. Vlaková doprava siaha po Fuengirolu. Ak máte namierené do Marbelle, musíte ísť autobusom. V Torremolinos ste za 10 minút, vo Fuengirole za 30 minút.

S Madridom Vás spojí rýchlostný vlak AVE, za dve a pol hodiny. Z hlavnej vlakovej stanice premávajú spoje do Córdoby, Seville, Valencie a Barcelony.

Doprava po meste

Stánky s informáciami pre turistov nájdete na autobusovej stanici alebo na námestí Plaza Merced. Kompletný zoznam centier je tu. Autobusová a vlaková stanica ležia vedľa seba na západ od centra mesta. Do centra mesta ide linka č. 4, aj keď je to len desaťminútová prechádzka. Takisto všetky hlavné turistické atrakcie sú v blízkosti centra a ľahko dostupné pešo.

Bus: Jeden lístok stojí 0.85€, zľavnený na 10 jázd (Multitravel) 5.70€. Autobusy premávajú od 7.00 do 23:00. Väčšina spojov stojí na Alameda Principal. Rozpis a mapu všetkých liniek nájdete v španielčine alebo angličtine tu.

TAXI: sú biele so zeleným pruhom na dverách. Ak na streche svieti zelené svetlo s nápisom „LIBRE“, môžete naň mávnuť kdekoľvek na ulici. Tie čo nemajú taxameter by mali mať cenník pre dané oblasti. Taxi patrí v Španielsku medzi lacné služby a v rámci mesta by ste nemali platiť viac než 5€.

Linky metra sú momentálne vo výstavbe.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!