Madrid - ubytovanie

Vhodné je uvedomiť si účel vašej cesty. Ak sa do Madridu vydávate za biznisom je rozumné zvoliť niektorý z hotelov v blízkosti letiska (Barajas), mnohé z nich sú prispôsobené potrebám obchodných stretnutí (konferenčné miestnosti, prístup na internet). Ubytovanie v Madride zahŕňa hotely s európskym štandardným označením od jednej až po päť hviezdičiek. Ak si chcete dopriať luxus, vyberte si hotel s vyšším ratingom. Samozrejme, Madrid disponuje aj cenovo dostupnejšími ubytovacími zariadeniami pre mladých (hostely) či rodinnými penziónmi, ale ubytovanie v hoteli má svoje výhody – izbová služba, hotelové vybavenie (fitnes, bazén…) či raňajky v cene.

Španielsko ponúka rozmanité ubytovacie možnosti, líšiace sa v rámci jednotlivých oblastí a ročných období. Mimo sezónu sú ceny za ubytovanie podstatne nižšie. Hotely sú rozlíšené od jednej do piatich hviezdičiek, apartmány hotelového typu a bungalovy se nazývajú Hoteles-Apartamentos a sú od jednej do štyroch hviezdičiek. Pensiones a Hostales sú zrovnateľné s motelmi, ubytovacími penziónmi a sú rozlíšené od jednej do troch hviezdičiek.

Hotely

Ak vás lákajú historické pamiatky či nočný život metropoly, rozhodne zvoľte hotel priamo v meste. K turisticky najpraktickejším sa radia madridské hotely v oblastiach Gran Via, Paseo del Prado a Las Huertas, odkiaľ je to vždy len kúsok do opery, divadla, k rôznym historickým pamiatkam a k vychyteným madridským reštauráciám, barom či nočným klubom.

Cena ubytovania v Madride sa u trojhviezdič­kových hotelov pohybuje v priemere okolo 70 euro. Jednoposteľová izba v trojhviezdičkovom hoteli stojí 60 – 70 €. Dvojposteľová izba v štvorhviezdič­kovom hoteli stojí 95 – 100 €. Medzi najluxusnejšie hotely patrí päťhviezdičkový Gran Meliá Fenix – ponúka ubytovanie od 255 euro za noc. Adresa: Hermosilla 228001, Madrid.

Výhodná ponuka

Hostal Cruz Sol (http://www.hos­talcruzsol.com/), ubytovanie vychádza v dvojposteľovej izbe na 25 EUR/osoba/noc a má veľmi dobrú polohu blízko centra. Tento hotel sa nachádza kúsok od stanice metra a námestia Sol.

Možnosť objednania hotelov na stránkach: www.hotels.cz, www.booking.com, www.CentralR.com/Ma­dridHotels

Vyberáme z niektorých lacnejších:

Dvojhviezdičkový Hostal Arti Hotel: situovaný v centre mesta ponúka ubytovanie od 42 euro.
Adresa: Gran Via, 76 Madrid 28013

Madrid, Hotel: – ubytovanie od 867 Sk. Hostel v hlavnom meste. Parkovisko – nestrážené, platené. Metro (stanica Grand Via) 800m. Letisko (Aeropuerto de Madrid) 10km. Centrum mesta 4.5km.

Dvojhviezdičkový Hostal Nuria , Madrid – ponúka ubytovanie od 42 euro za noc.
Adresa: Fuencarral, 5228004 Madrid

Kempy:

Kempy sú rozdelené do štyroch kategórií s možnosťou využitia Medzinárodnej karty CCI. Na špeciálne vyhradených miestach je dovolené aj voľné kempovanie, nie však v blízkosti oficiálneho kempu, pláže alebo v okolí obytných budov.

Všetky regionálne úrady poskytujú presné informácie o kempoch. Sú v Španielsku veľmi rozšírené a cenovo prijateľné. Väčšina kempov ponúka sociálne zariadenie, s teplou vodou a často i kuchynku. Návštevníci kempov si môžu vybrať medzi bungalovom, karavanom, chatkou alebo vlastným stanom. Mládež do 16 rokov má vstup povolený iba v sprievode dospelej osoby.

Mládežnícke ubytovne

V letných mesiacoch je výhodné ubytovanie v mládežníckych ubytovniach, kde sú prednostne ubytované osoby mladšie ako 26 rokov. Lôžko v mládežníckej ubytovni by malo stáť okolo 9 EUR za osobu.

Hostely

Na prechodné obdobie je možné sa ubytovať v hosteloch siete (Hosteling International – je potreba si vybaviť kartu HI napr. v GTS international):

Alberque Santa Cruz de Marcenado
Cena 9 Eur za noc
(tel. 91 547 45 32, fax 91 548 11 96, Calle de Santa Cruz de Mercenado 28, metro Arguelles)
Ako jediný z hostelov HI je situovaný priamo v centre. Doporučujeme rezervovať telefonicky. Možnosť zostať iba 3 noci.

Alkberque Richard Schirmann
(tel. 91 463 56 99, fax 91 464 48 85, Casa de Campo). Možnosť zostať iba 3 noci.

Apartmány

Ceny od €43 pre dve osoby za noc a od €12 za osobu pre šesťčlennú skupinu. http://www.apar­tmentsapart.com/…ho­tel_cz.htm

Dlhodobé ubytovanie

Cena 180–500 Eur/mesiac

Prenájom dvojizbového bytu stojí 420 €/mesiac
Prenájom trojizbového bytu 500 €/mesiac
Prenájom garsónky 300 €/mesiac

Väčšinou sa ubytovanie hľadá v inzertnom denníku Segundamano, vo februári je o ubytovanie veľký záujem a je dobré na inzeráty volať už ráno. Druhý spôsob je hľadať letáky napr. v univerzitnom mestečku stanice metra Ciudad Universitario. Ubytovanie sa dá nájsť od 180 Eur za izbu pre dve osoby v okrajových častiach Madridu, alebo v horších štvrtiach v centre Madridu. Za slušnejšie ubytovanie sa platí 250–300 Eur. V cene nie sú väčšinou započítané poplatky za energie (gastos, 20Eur), taktiež je bežné platiť zálohu (fianza) až do výšky jedného mesačného nájmu.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!