Barcelona - podujatia

Čo sa týka „parties“, Barcelona nie je veľmi podobná mestám na juhu krajiny. Ale ak ste v správny čas na správnom mieste, užijete si aj tu veľa tanca a zábavy.

Barcelončania oslavujú za rok 15 sviatkov, vrátane hlavných sviatkov ako sú Nový rok (1.1.), Deň práce (1.5.) či Národný deň Španielska (12.10.).

Hneď na začiatku roka Barcelončania venujú svoju pozornosť histórii, pretože sa od januára do apríla sa tu uskutočňuje folklórny festival Traditionarius Folk Festival. Umelci na uliciach, námestiach, baroch či kaviarňach predvádzajú tradičnú hudbu a tance v súčasnej adaptácii.

Vo februári alebo marci celá Barcelona tancuje na 10-dňovom festivale, kde sa objavujú rôzne zábavné masky a všetci hýbu bokmi v rytme hudby.

Zvyčajne v máji je tu sviatok nadšencov rýchlych kolies. Monoposty F1 tu jazdia Veľkú cenu Španielska. Na okruhu Circuit de Catalunya počuť hukot motorov a burácajúcich divákov nielen počas pretekov, ale aj cez tréningy, ktoré si nenechajú ujsť najväčší priaznivci. Od 25. júna do 5. augusta žije Barcelona umením. Koná sa tu divadelný, hudobný a tanečný festival Barcelona GREC Festival. Každoročne sa tu stretávajú milovníci umenia z celého sveta a vyhľadávajú rozličné predstavenia a výstavy. Všetky predstavenia sa hrajú v španielčine, takže len jazykovo zdatní jedinci si túto udalosť skutočne užijú.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!