Petrohrad - ubytovanie

Výber spomedzi kvalitných hotelov je v Petrohrade veľmi skromný. Väčšina hotelov bola postavená ešte za čias Sovietskeho zväzu. Odvtedy sa tieto stavby rekonštruujú, no služby v nich sú na úrovni čias dávno minulých.

Hotely v celom Rusku a najmä vo veľkých metropolách a turistických oblastiach sú dosť predražené. Turisti, ktorí hovoria aspoň trochu po rusky, majú výhodnejšie nájsť si ubytovanie v mnohých privátoch roztrúsených po meste. Súkromníci v nich uprednostňujú zahraničných návštevníkov, ktorých tu vo všeobecnosti považujú za dôveryhodných a poriadnych. Za noc s raňajkami, ktoré zväčša pripravuje domáca pani, zaplatíte 60–70$. Priváty bývajú niekedy trochu nemoderné, no napriek tomu čisté a upratané.

Najnovšou módou v ubytovaní v Petrohrade sú tzv. mini-hotely. Poskytujú slušné ubytovanie v čistých a moderných izbách s vlastnou kúpeľňou. Ceny sú oveľa nižšie ako vo veľkých hoteloch, pohybujú s okolo 125$ za noc. Tieto hotely sa podobajú činžiakom, kde sú dve a viac poschodí. V cene ubytovania sú zahrnuté i raňajky.

Najluxusnejší hotel v meste Grand Hotel Europe ponúka hýčkajúci luxus. Výhľad z izieb na Nevsky Prospekt vám vyrazí dych. Návštevníci tu môžu využiť luxusné obchody, obchodné centrum, bar či niekoľko reštaurácií. Navyše je tu vynikajúce wellness. Špecialitou je Caviar Bar. Ubytovaní za tento prepych zaplatia vyše 300$ za noc.
Adresa: Mikhailovskaya ulica 1/7.
www.grandhote­leurope.com

Lacnejšia alternatívu ubytovania ponúka Hotel Dostoevsky. V slušne vybavených izbách máte okrem klasického zariadenia k dispozícii i pripojenie na internet, satelitnú televíziu a telefóny. Veľkou výhodou sú 24-hodín otvorené potraviny. Okrem toho sú k dispozícii aj štyri konferenčné miestnosti s prekladovými službami a tiež fitnescentrum. Cena za dvojlôžkovú izbu sa pohybuje okolo 100–200$.
Adresa: Vladimirsky Prospekt 19.
www.dostoevsky-hotel.ru

Veľmi príjemne a za rozumnú cenu sa ubytujete v Neva Hoteli. Aj keď izby pamätajú ešte éru komunizmu, jeho sídlo je hneď pri petrohradských pamiatkach ako Štátne ruské múzeum alebo Letná záhrada. Najlacnejšie izby v hoteli sú tie, ktoré majú len jednu spoločnú kúpeľňu pre celú chodbu. Izba na jednu noc nestojí viac ako 100$.
Adresa: Ulica Tchaikovskogo 17
Telefón: (812) 278 0504


Komentáre (1)
2013-10-16 20:53 Miloš @

Dobrá informácia, nevieš náhodou, kde sa nájde zoznam ubytovaní na privátoch, ktoré opisuješ v článku ? Rád by som to budúci rok využil a tak sa ubytoval v Petrohrade.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!