Moskva - počasie

V Moskve sa v skutku striedajú dve ročné obdobia: zima a leto. Ruská zima môže byť veľmi zábavná v tom prípade, ak sa dobre pripravíte – to znamená teplé oblečenie na ochranu pred zimou zvonku a vodka, ktorá vás rozohreje aj pod kožou. Sneh zahaľuje metropolu od novembra do marca. Najnižšia zaznamená teplota klesla na mrazivých – 42 °C. Najchladnejším mesiacom je január, kedy sú dni veľmi krátke a teploty sa pohybujú okolo – 10 °C. Južné vetry niekedy zmiernia treskúce mrazy na znesiteľných 0 °C. Výhľad na mesto často zahaľujú husté hmly.

S rýchlym príchodom krátkej jari koncom marca a začiatkom apríla, sa snehová prikrývka mení na nepríjemné blato a čľapkanicu. Z leta sa Moskovčania tešia už v máji a hrejivé teploty vydržia väčšinou až do septembra. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy ortuť na teplomere ukazuje okolo 18 °C. Počas tohto obdobia vás môžu prekvapiť búrky. Sú rýchle, ale často s ničivými následkami.

Ak sa chystáte do Moskvy a chcete vedieť, aké je tam počasie práve teraz, kliknite na www.wundergrou­nd.com/…s/2761­2.html.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!