Krakov - nakupovanie

Pri návšteve Krakova určite vkročte na Rynek Glowny. Svoju úlohu hlavného mestského trhoviska plní už od stredoveku. Sústreďujú sa tu obchodníci so suvenírmi, tradičnými ručne vyrobenými poľskými výrobkami, ako sú napríklad čipky, bábiky či výrobky z kože. Ženy sa môžu potešiť kúpou nádherných jantárových šperkov za veľmi dobré ceny.

V obchodnom stredisku Cepelia (ulica Bracka) okrem tradičných poľských výrobkov nájdete i pouličných umelcov, ktorí ponúkajú svoje diela na predaj. Navyše tu neustále vyrastajú nové luxusné butiky, kde si mnohé ženy prídu na svoje.

Ak dostanete chuť na čerstvú zeleninu, svoje chute ukojíte na trhovisku Stary Kleparz. Trhovisko so zeleninou od výmyslu sveta funguje už od 14. storočia a je otvorené od 7.00 do zotmenia. Najväčší krakovský blší trh sídli na Plac Nowy Kazimierz a vyberte sa tam niekedy od 7.00 do 13.00 hodiny.

Z klasických supermarketov si môžete namieriť napríklad do Carrefouru (ulica Zakopianska 62), Geant (ulica Bora Komorowskiego 37) alebo do Tesca (ulica Kapelanka 56), ktoré je otvorené 24 hodín denne.


Komentáre (2)
2015-10-24 22:55 Allegrista

O polských shopoch som nenašiel nič na nete. Jedine o tomto Allegro http://zlavove­kody.sk/…-allegro-pl/

v Polsku sa daju lacno kupiť šaty len neviem po polsky takže by som potreboval trošku stým pomocť že kde hladať

Romanos

2016-01-28 12:27 Viki @

Vela ludi odtial kupuje nabytok, z Polska, kvoli cene. No polsky nabytok za polske ceny kupite uz aj na u nas. Napriklad tempo nabytok a este so zlavou http://zlavytip­.sk/…pony-a-kody/ sa da usetrit este viac


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!