Amsterdam - ubytovanie

V Holandsku ponúka ubytovanie veľké množstvo hotelov, od jednoduchých jedno- až dvojhviezdičkových, určených pre mladých, nenáročných turistov, cez vysoko kvalitné troj- až po skvele vybavené päťhviezdičkové hotely.

Väčšina hotelov sa nachádza v kľudných častiach, v postranných uličkách v centre mesta. Amsterdam je rušným miestom, a to prevažne cez víkend, počas turistickej sezóny a sviatkov ako Veľká noc, či. Queensday, keď sa do mesta prichádza baviť veľa turistov, či miestnych.

Hotely sú preto o víkendoch väčšinou obsadené a ubytovanie je ponúkané za vyššie ceny. V prípade príchodu do hotelu v piatok, je požadované zaplatenie aspoň troch nocí, v opačnom prípade Vás môžu odmietnuť, či požadovať vyššiu cenu za dve noci. Doporučujeme preto rezerváciu hotelu zabezpečiť dopredu.

Hotely
Ceny hotelov sa pohybujú od 35 euro za noc.

Z najlacnejších hotelov som vybral hotel jednohviezdičkový Hotel Princess Amsterdam, nachádzajúci sa v centre mesta, v blízkostí mnohých múzeí a pamätihodností. Ceny sa pohybujú od 35 eura za jednu noc. Adresa: Overtoom 80. Bicycle Hotel Amsterdam – je špecializovaný pre cyklistov. adresa: Van Ostadestraat 123, s cenami od 45 eura za noc.

Medzi najdrahšie aj najlukratívnejšie hotely patria päťhviezdičkové ako Amstel Amsterdam s cenovou ponukou až od 410 – 645 eura za jedinú noc, alebo hotel Sofitel The Grand Amsterdam od 225 eura za noc.

Multatuli Hotel Amsterdam – trojhviezdičkový hotel, nachádza sa v centre mesta oproti hlavnej stanici , ponúka ubytovanie od 39 uero za noc. adresa: Prins Hendrikkade 12–13.

Kempy
Kemp v Amsterdamskom lese je asi najlacnejším ubytovaním pre nenáročných turistov Dostanete sa tam autobusom (podmienkou je mať stan).

Hostely
Ceny hostelov sa pohybujú okolo 17 eura za noc.

Aivengo Youth Hostel – nachádza sa v centre mesta s cenami od 559 Sk . The Flying Pig Uptown Hostel – poskytuje ubytovanie od 906 SK za jednu noc. Nachádza sa v centre mesta. (internet, strava, požičovňa bicyklov) adresa: Vossiussstraat 46–47, Amsterdam, 1071AJ, Netherlands

Lacné hostely v centre mesta nemajú najlepšiu povesť (chrobák o veľkosti palca na nohe na návšteve v nosnej dierke, ukradnuté bágle). Problémom týchto hostelov je v tom, že sa ocitnete na izbe z 5–50 ďalšími ľuďmi, ktorí nemusia zdieľať vaše názory na hygienu a majetkové vzťahy.

The Last Waterhole – dobré miesto pre nenáročných turistov. V areály hostela je krčma a cofeeshop na prízemí.


Komentáre (4)
2009-02-07 20:37 gnk @

Tak ja o mesiac vyrazam do amsterdamu a vybral som Flying pig tak som zvedavy ako dopadneme :D…

2009-10-20 12:45 IVAN

princess hotel –  zlodeji !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!! … okradli ma prostrednictvom kredit karty mesiac po navsteve !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010-08-26 13:13 www.hotzebra.sk

www.hotzebra.sk/…ly/am­sterdam najdes tu kopu hotelov, velku mapu a aj dobre ceny

2013-03-09 20:30 Amsterdam

Flying pig som bol, celkom dobrý, skús Greenhouse efect, http://www.hos­telo.sk/…-Effect.html


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!