Paríž

Americký spisovateľ Ernest Hemingway nazval Paríž „pohyblivým sviatkom“. Každý, kto to mesto navštívil, zvyčajne súhlasí s touto vzletnou metaforou.

Paríž /v origináli Paris/, hlavné mesto Francúzskej republiky, sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny a tvorí jeden z 95 departementov, čiže základných administratívnych jednotiek, na ktoré sa člení kontinentálne Francúzsko spolu s ostrovom Korzika, /číslo departementu Paríž je 75, takže pokiaľ uvidíte na evidenčnom čísle francúzskeho auta ako posledné dvojčíslie vpravo 75-ku, ide o auto registrované v hlavnom meste Francúzska./

Podľa oficiálneho vládneho odhadu mal Paríž na začiatku roku 2007 takmer 10 miliónov obyvateľov /konkrétne 9 miliónov 863 tisíc/, avšak spolu s priľahlými predmestiami mal tzv. Veľký Paríž až niečo vyše 14 miliónov obyvateľov. Vnútorne sa mesto člení na 23 mestských okresov.


Komentáre (2)
2017-06-04 21:31 Jakub

Úžasný Paríž.. plno pamiatok a skvelá atmosféra. Vďaka
http://www.ku­ponyzdarma.sk/ môže byť zážitok z cestovania o niečo lacnejší.

2018-08-08 15:03 Wifey

V Paríži som bol minulý rok a môžem ho len vrelo odporučiť. Eifelovka, Moulin Rouge, záhrady, centrum, krásna nočná atmosféra, podniky, kluby, reštiky a v neposlednom rade aj sexi chlapi, ale aj sexy baby.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!