Larnaka - zábava

Pláže

Pre milovníkov vody a leňošenia na pláži, poskytuje Larnaka hotový raj. Kilometre nádherných piesočných pláží vás prilákajú počas horúcich slnečných dní. Občerstviť sa môžete v baroch a reštauráciách a pritom sa ani nemusíte veľmi vzdialiť od svojho lehátka. Požičovne športových potrieb pre plavcov sú veľmi slušne vybavené. Takisto si môžete za poplatok požičať lehátko či slnečník.

Dve z najznámejších pláží v meste sú:

McKenzie Beach: nájdete ju mimo centra mesta, menej ako 5 minút jazdy autom z letiska. Očarí vás nádherný biely piesok a svieže vody Stredozemného mora. Vychutnáte si tu nielen skvelú ponuku miestnych jedál, ale takisto aj úžasný výber vybavenia pre vodné športy. Dhekelia Beach: na tejto niekoľko kilometrovej pláži sú vystavané 5-hviezdičkové dovolenkové rezorty. Ponuka plážových služieb zahŕňa množstvo vodných športov, rôznych plážových aktivít, ale aj špičkové reštaurácie a bary pozdĺž celej pláže.

Najlepšiu ponuky športového vyžitia ponúka pláž Dasoudi. Zriedkavo je preplnená ľuďmi, čo umožňuje prevádzkovať športy ako napríklad windsurfing, vodné lyžovanie alebo akúkoľvek inú vodnú zábavu.

Výborne vybavené pláže pre plavcov, športovcov či milovníkov opaľovania sú aj Geroskipou Beach a Larnaca Beach, kde nájdete priestor pre pasívny ale aj aktívny relax.

Potápanie

Čisté more na pobreží Larnaky je ako stvorené pre potápanie. Je tu niekoľko miest, ktoré sa oplatí vidieť, ale najviac je navštevovaný vrak lode Zenobia. Tento trajekt sa potopil pri jeho prvej plavbe v roku 1980. Naložené vagóny preťažili loď, ktorá teraz ticho leží 40 m pod hladinou. Jej najvyššia časť sa týči len 18 m pod hladinou, takže potápanie k nej zvládnu aj začiatočníci.

Nočný život

Takmer všetky podniky, kde sa môžete po horúcom dni na pláži osviežiť drinkom, sú pozdĺž pobrežia. Na výber máte z veľkého množstva krčmičiek, barov a kaviarní. Ak zatúžite po rušnejšej zábave, zamierte do klubu Memphis alebo Siciliano. Miestnym ležiakom (Keo, Leon) sa môžete zakončiť skvelý deň v klasickej krčme ako napríklad The Bailey.

Festivaly

Kataklysmos
Festival potopy sveta sa oslavuje na začiatku leta a je to jedinečný cyperský sviatok. Oslavy prebiehajú vždy na pobreží takmer na celom pobreží. Festival je znakom oslavy potopy sveta, ktorá ho očistila od hriechov.

Anthestiria
Oslavy jari prebiehajú v máji. Ľudia nesú v sprievode kytice kvetov a radujú sa nielen z obnovy prírody, ale i človeka.

Kypria Festival
Od septembra do októbra slávia miestni najdôležitejší sviatok roka. Základ je obyčajný ľud Cypru a jeho tradície. Počas týchto dní sú predstavenia v kinách, operách, balete, kine divadle a výstavy umenia.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!