Larnaka - doprava

Prenájom auta

Hneď na letisku vás upútajú reklamy rôznych spoločností, ktoré vám radi prenájmu auto. Každopádne, je to najlepší spôsob ako spoznať mesto „na vlastnú päsť“. Auto vám požičajú, ak máte viac než 21 rokov. Cestná sieť je pomerne slušná, ale dajte si pozor na vašu nádrž – čerpacie stanice sa vyskytujú menej často ako u nás.

Ak nechcete zaplatiť vysoké pokuty, nezabudnite na bezpečnostné pásy a takisto dodržiavajte najvyššie povolené rýchlosti: v obci 50km/h, mimo obce 65 alebo 80 km/h a na diaľnici držte ručičku tachometra maximálne na 100km/h.

Autobusy

Autobusy vás odvezú kdekoľvek po meste. Premávajú klasické linkové autobusy a tiež tzv. zberné taxíky, mikrobusy pre 7 až 10 ľudí. Jazdia po určených trasách každú pol hodinu. Ak zatúžite vycestovať do malých odľahlých dediniek, budete sa musieť prispôsobiť, pretože tam jazdí zvyčajne len jeden spoj denne.

Taxi

Miestne taxíky nemajú nainštalované taxametre, ale započítavajú zvyčajne 22–26 centov za kilometer. Zohnať ich môžete na ich staniciach alebo parkoviskách určených pre ne, takisto ich môžete privolať telefónom alebo jednoduchým zdvihnutím ruky.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!