Dubaj - ubytovanie

Pokiaľ nepatríte k milionárom, na ubytovanie v najluxusnejších hoteloch radšej zabudnite. Miestne, cenovo dostupnejšie hotely majú aj tak vysoký štandard. Takmer každý z nich má bazén či fitness.

Cenovo najvýhodnejšie je kúpiť si ubytovanie cez cestovnú kanceláriu. Výrazné zľavy poskytujú cez leto, kedy v krajine vládnu neznesiteľné horúčavy. Nižšie sumy ako v hoteloch zaplatíte za ubytovanie v hotelových apartmánoch. Izby sú kompletne zariadené, majú kuchynku a zoženiete ich za 200 dirhamov na noc.

Najlacnejších hostelov tu nájdete len veľmi málo. Všetky vyžadujú členskú kartu Hostelling International (HI), ktorú si môžete zakúpiť priamo v hosteli za 75 dirhamov.

Nezabudnite však navštíviť aj najluxusnejší hotel na svete sedemhviezdičkový Burj Al Arab. Je najznámejšou dominantou mesta a jeho silueta v tvare plachty je vyobrazená dokonca aj na miestnych „ešpézetkách.“ Pobyt v ňom stojí od 60 do 250 tisíc korún za noc. Stavba sa nachádza dosť ďaleko od dnešného centra mesta, ktoré sa rozkladá v okolí úzkej zátoky Khor Dubai.

Medzi ďalšie moderné a výškové budovy patria World Trade Centre, Emirates Tower alebo Dubai Marina Tower. Vo väčšine z nich sa výťahom vyveziete až na samý vrch a môžete mesto obdivovať z vtáčej perspektívy.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!