Dubaj - doprava

Taxi
Ak sa pre ne rozhodnete myslite na to, že v krajine existujú dva druhy taxíkov. Mestské, ktoré majú taxametre a klimatizáciu. Nástupná taxa sú asi 3 dirhamy. Za každý kilometer platíte 1 dirham. Môžete si tiež prenajať taxík na dvanásť hodín za stálu cenu 400 dirhamov.

Súkromné taxíky sú lacnejšie, ale nemajú taxameter. Cenu za prepravu treba dohodnúť ešte pred nastúpením, minimum je však 5 dirhamov.

Skutočným dobrodružstvom je lodná doprava v Dubaji vodným taxíkom ambra. Prevezie vás cez kanál, ktorý rozdeľuje mesto na časť Bur Dubaj a Deira. Cena za jeden smer je 0,50 dirhamu na osobu. Ak si prenajmete celú loďku, zaplatíte 10 dirhamov.

Autopožičovne
Ak sa rozhodnete pre požičanie auta, pripravte si kópie pasu, medzinárodný vodičák a medzinárodnú kreditnú kartu. Turisti, ktorí medzinárodný vodičák nemajú, môžu získať miestny vodičský preukaz. Stačí, ak sa preukážu platným vodičským preukazom z domovskej krajiny. Cena za auto začína od sumy 30 dirhamov na deň.

Medzi jednotlivými emirátmi nefunguje pravidelná autobusová doprava. Medzimestské spojenie jazdí len v rámci emirátu Abu Dhabi a Dubaja.

Letiská
V Spojených arabských emirátoch nájdete šesť medzinárodných letísk: Abu Dhabi, Al Ain, Sharjah, Fujairah, Ras al-Khaimah a najväčšie a najmodernejšie v Dubaji. Jeho súčasťou je päť hviezdičkový hotel a jeden z najlepších Duty-free nákupných komplexov na svete.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!