Tokio - ubytovanie

Hotely v Japonsku ponúkajú ubytovanie v rôznom štýle. Niektoré ponúkajú izby zariadené v čisto japonskom štýle, nájdete tu aj hotely s európskou dušou. Pre turistov je zaujímavé najmä neobvyklý spôsob ubytovania v Capsule hotels.

Priepasť medzi cenami najlacnejšieho, hostelového ubytovania a prvotriednych hotelov je dosť vysoká. Za hostel zaplatíte okolo 2 000 jenov za noc, zatiaľ čo za hotel na úrovni vás môže vyjsť v závislosti od lokality až na 25 000 jenov za noc. Hotely zariadené na japonský spôsob sa nazývajú Ryokan. Ponúkajú izby s tradičným japonských nábytkom a kuchyňou. Cenová hladina v ktorej sa pohybujú tieto hotely je od 6 do 30-tisíc jenov. Hotely typu Mishuku sú zväčša rodinné podniky, ktoré do ceny zahŕňajú dve jedlá. Medzinárodné hotelové reťazce ponúkajúce luxus na európsky spôsob a sú samozrejme drahšou alternatívou. Ich ceny sa môžu vyšplhať až na 50 000 jenov za noc na osobu.

Ubytovne a hostely sú tu pre tých, ktorí majú na ubytovanie v Tokiu obmedzený rozpočet. Táto najlacnejšia možnosť nocovania ponúka izby za 1 500 jenov na noc. Pre turistov je zaujímavé ubytovanie v jednom z takzvaných Capsule Hotels. Tieto spravidla využívajú muži, ktorým stačí k nočnému odpočinku posteľ, zdieľané hygienické zariadenia, malý televízor a sejf pre cennosti. Toto sú presne tie mini izby z dokumentárnych filmov, kde sa okrem Vás nič viac nepomestí.

V Tokiu nájdete aj takzvané Love hotels, doslova hotely lásky. Nejde o nič iné, ako o miesto, kde si môžu japonské zaľúbené páry na pár hodín spomaliť životné tempo a užiť si v prenajatej izbe cez deň súkromie.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!