Tokio - počasie

Ak sa do zeme vychádzajúceho slnka rozhodnete ísť v zimných mesiacoch, vezmite šály a čiapky. Aj tu totiž teploty padajú pod bod mrazu. Nemusíte sa báť, že si po chvíli prestanete cítiť prsty na nohách, najnižšie teploty totiž neprekračujú nulu o viac než 2–3 stupne. Občas sa dokonca z japonského neba hrnú snehové vločky, aj keď to nebýva v tejto krajine pravidlom.

Japonsko nie je krajinou extrémnych teplôt. Rozdiel medzi zimnými a letnými priemernými teplotami počas roka väčšinou neprekračuje dvadsať stupňov. Aj keď v lete nemôžete čakať teploty tropických krajín, zdá sa, že uprostred ľudnatého mesta môže byť aj tridsať stupňov neznesiteľných. Problémom je tu totiž cez leto vlhkosť vzduchu. Dusnej klíme nepomáhajú ani vysoké mrakodrapy, ktoré k centru mesta blokujú aj čo len slabý vánok morského vetra. Takže pokiaľ sa necítite pohodlne v prepotenom tričku, navštívte Tokio radšej na jar alebo v jeseni.

Mierne teploty prečistia vzduch a prinesú aj do samotného centra mesta sviežosť. Ak nosíte pri cestovaní dáždnik, je pravdepodobné, že ho v lete alebo na jeseň v Tokiu využijete. Práve v septembri tu v dôsledku prívalových dažďov dopadne najviac zrážok a v ojedinelých prípadoch môžu náhle búrky spomaliť mestskú dopravu.

Ideálny čas navštíviť túto krajinu sa ponúka teda práve na jar, od marca až do mája, alebo od konca septembra do novembra. Vtedy by vás totiž nemali zastihnúť ani búrky, ani omrznuté prsty a ani dusné večery.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!