Tokio - nakupovanie

Tokijské obchody sú otvorené od 10 hodiny ráno do 20 hodiny večer sedem dní v týždni. Lacné suveníry, čínske paličky, a papier origami, prívesky a mnoho iných vecí, ktoré dokážu viac chvíľkovo potešiť, než byť užitočné, nájdete v takzvaných 100 jenS obchodoch. Áno, je to presne to isté, čo jednoeurové obchody v Paríži a tridsaťkorunové v Prahe alebo u nás. Podobný je aj ich sortiment. Nakúpite tu však najlacnejšie suveníry a môžete povedať, že prívesok s nápisom Hello Kitty máte práve odtiaľto.

Pre väčší výber suvenírov ponúka obchodná pasáž Nakamise. Nachádza sa na pred Asakusa sensoji zámkom a na Asakusa zastávke metra. Ceny sú podobné, ako v centre každého iného mesta. Pre fanúšikov japonského kulinárskeho umenia je tu obchod Kappabashi Dori, ktorý ponúka všetko od paličiek alias príboru až po umelohmotné sushi misky. Toto všetko nájdete tiež na Asakusa zastávke metra. Najoriginálnejší obchod so suvernírmi je Oriental bazar. Uspokojí aj náročnejšieho zákazníka. Za prijateľné ceny tu nájdete napodobeniny takého kultúrneho dedičstva ako samurai meče, bavlnené yukaty, tradičnú keramiku. Tento obchod otvára svoje dvere len do siedmej hodiny a je zatvorený každý štvrtok. Nájdete ho pri stanici metra Omotesando.

V Tokiu nájdete aj množstvo elektronických vymožeností. Pozor však, nie všetky sú prispôsobené európskym parametrom. Na nudné chvíle do lietadla možno poteší knižka, znalci angličtiny ocenia rozsiahle kníhkupectvá obsahujúce anglické tituly všetkých žánrov. Jedno z najväčších obchodov sa nachádza v Times Square shopping centre pri stanici metra Shinjuku. Lacnejšie aj drahšie oblečenie je na každom rohu, horšie je nájsť klasický potravinový supermarket. Tieto sa totiž nachádzajú väčšinou na predmestí.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!