Tokio - atrakcie

Snáď najatraktívnejšie Tokijské múzeum má názov Edo Tokyo museum a ponúka nielen bohatý náhľad do histórie prostredníctvom stavieb životných rozmerov. Turisti ho milujú, pretože v ňom dostanú súkromného, anglicky hovoriaceho sprievodcu. A to úplne zadarmo. Okrem kultúrnych aspektov Japonska tu spoznáte krajinu ako takú, jej priemysel či umenie. Najlepšie sa k nemu dostanete od stanice Ryogoku station. Lístok vyjde na 600 jenov.

Ďalšie zaujímavé múzeum je Transport Museum, kde sú vystavené vlaky všetkých tvarov a veľkostí. Môžete si dokonca vyskúšať, aké je to byť rušňovodičom, keď nastúpite do jednej zo skúšobných lokomotív. Vstup: 310 jenov.

Okrem týchto sú V Tokiu ešte mnohé múzeá, každé sa špecializuje na niečo iné. Jedno napríklad opisuje potopu ktorá mesto zasiahla v roku 1923 a zničila jeho značnú časť. Iné vystavuje technické vymoženosti nového milénia a v ďalšom nájdete ukážky ľudového umenia.

Ďalším magnetom na návštevníkov je palác Imperial Palace, ktorý je však otvorený pre verejnosť iba dva dni v roku. Záhrady okolo tohto paláca sú tiež prístupné len v určitých obdobiach roku.

Voľne otvorený pre návštevníkov je naopak najväčší tokijský park s názvom Ueno park v rovnako nazvanej mestskej časti. Park hostí množstvo múzeí, zámkov a budhistických svätýň.

Tokijské Národné múzeum je najväčšou inštitúciou svojho typu v Japonsku. Z dvadsiatich piatich výstavných sál je pre verejnosť otvorených dvadsať. Exhibícia je bohatá na históriu Japonska, typické kultúrne vymoženosti, budhistické sochy, tradičnú keramiku a mnoho ďalších kúskov, ktoré potešia zvedavé turistické oko.

Zoologická záhrada ktorá sa v areáli parku nachádza je ďalším naj. Prvýkrát bola otvorená v roku 1882, čo z nej robí najstaršiu výstavu živých zvierat v Japonsku. Je rozdelená na dve polovice. Nebude už asi ani znieť prekvapujúco, že prepravu medzi nimi zaisťuje vlak. V areáli parku sa nachádza tiež Museum of Western Art (Múzeum západného umenia), kde sa môžete pokochať maliarskymi dielami impresionizmu, medzi ktorými nechýbajú hviezdy ako Monet, Cézanne a iní. Výstavu Západnej kultúry zozbieral počas svojho pobytu v Európe Matsukata Kojiro. Tento japonský obchodník, ktorý žil koncom 19. a v prvej polovici dvadsiateho storočia, bol známy svojou posadnutosťou zbierať európske umelecké diela a umiestniť ich v japonských múzeách.

Z ďalších atrakcií sa oplatí navštíviť Gallery of Eastern Art, Japonskú akadémiu umení (Japanese Academy of Art) a Aquarium, ktoré je jedným z najväčších v Ázii.

V západnej časti Tokia sa nachádza centrálna štvrť Shinjuku. Je to nielen najväčšia dopravná križovatka, ale taktiež cieľová stanica milovníkov nočnej zábavy. Nachádza sa tu veľa jazz klubov, cafe barov a nočných klubov. Centrum nočnej zábavy nájdete aj v štvrti Rappongi. Rovnako aj botanickú záhradu, táto sa delí na dve časti, japonskú a európsku.

Deväť kilometrov od centra metropoly smerom na juhovýchod sa nachádza aj zábavný park Disneyland. Rozkladá sa na ploche 46 hektárov

Za kultúrny zážitok určite stojí i návšteva Asakusa/Sensoji zámku. Je to Budhistický chrám obklopený nespočetnými radami stánkov so suvenírmi. Dostanete sa sem po Ginza metro linke.

Ostrov Odaiba je prezývaný umeleckým ostrovom. Pre fanúšikov architektonických stavieb je to raj. Tu sa nachádzajú ukážkové haly produktov Panasonic a Toyota. Cítite sa ako vo futuristickom filme. Najzábavnejším a najbizarnejším spôsobom, ako sa na tento ostrov dostať, je vodným autobusom Water Bus z Hamamatsu-Cho alebo Asakusa. Jazdí sem aj vlak.

Nákupná oblasť Akibara ponúka na predaj elektronické vymoženosti ako z amerických sci-fi. Alebo jednoducho, najhorúcejšie hi-tech novinky sveta. Akihabara je jedna zo staníc hlavej Yamanoto linky.

Ak by ste sa chceli na Tokio pozrieť zhora, skutočne plnohodnotný zážitok ponúka Tokyo Tower, ktorá pripomína parížsku Eiffel tower.

A na záver, Tokio sa pýši najväčším trhom s morskými živočíchmi na svete pod holým nebom. Ponúka 450 druhov rýb a za jeden deň sa tu predá približne 2 200 ton rýb. Ak si však chcete ešte niečo uchytiť, musíte si privstať a prísť veľmi skoro ráno.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!