Sydney - nakupovanie a strava

Na trhu je všetko lacnejšie. Od siedmej hodiny rannej sú otvorené trhoviská v Balmain, BondiBeach a v Rocks. Čerstvé morské živočíchy si môžete vybrať v Sydney Fish Market v Pyrmonte. Obchody bývajú otvorené podobne ako u nás, medzi 09.00 – 18.00 a to od pondelka do soboty. V štvrtky sa nakupuje dlhšie, predajná doba trvá do 21.00. Supermarkety, a niektoré malé obchody sú otvorené aj v nedeľu.

Potraviny nakúpite najlacnejšie v obchodíkoch Woolworth a Coles, ktorých je tu dosť. Najvychytenejšie obchodné domy sú David Jones a Myer. Paddy´s Market je tržnica blízko Central Station, kde nakúpite najlepšiu zeleninu. Centrum módy predstavuje ulica Castlereagh, ale aj obchody Chifley Plaza, či MLC Centre. Mesto totiž určuje módne trendy najmä pre ázijský trh.

Viktoriánska arkáda – obchodný dom v centre pod názvom QVB (Queen Victoria Building), je pomenovaný na oslavu zlatého jubilea kráľovnej Viktórie. Je v ňom veľa značkových obchodíkov, reštaurácií a kaviarní. Najviac obchodov so suvenírmi nájdete v historickej štvrti Rocks, a v čínskej štvrti.

V reštauráciách si prídu na svoje labužníci. Ochutnať môžu jedlá všetkých kuchýň, ale aj miestne špeciality – najmä morské živočíchy. Romantický výhľad na more však zmrzne pri pohľade na ceny. Drinky preto v samotnom centre a v prístave neodporúčame. Centrum nočného života je v obvodoch Kings Cross a Rocks. Nechýba ani miesto pre homosexuálov, kluby pre nich sú na ulici Oxford. V luxusných kluboch a baroch treba mať elegantné oblečenie a vstup majú povolený len plnoletý.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!