Sydney - čo musíte vidieť

Kam zájsť a vyžiť sa

Sydney má kultúrnu všetkéhochuť, ponúka niečo pre každého. Ikonou je Sydney Opera House s piatimi divadlami, ktoré sú domovom tretej najvyťaženejšej opery na svete – Opera Australia a tiež orchestra Sydney Symphony Orchestra. Do jej koncertných sál sa zmestí 2 500 a 1 500 ľudí.

Najväčšie plátno na svete nájdete v kine Imax, samozrejme v Sydney. Oplatí sa zájsť na 3D filmy. Populárne komplexy Greater Union sú typické multikiná s viacerými sálami. Vstupné je pomerne vysoké, 15,50 AUD, v utorky je zľavnené. Ak obľubujete niečo menšie, skúste Palace Verona na Oxford street, či Dendy na Circular Quay, kúsok od opery.

Divé šelmy uvidíte v Taronga zoo, blízko prístavu. Po zakúpení ZOO Pass-u máte za 30 AUD vstup do zoo a taktiež spiatočnú cestu trajektom.

Rocks je jednou z najobľúbenejších mestských štvrtí. Históriou dýchajúca stará časť mesta má veľa múzeí, reštaurácií a krčiem. Prírodu môžete obdivovať len kúsok od metropoly. Do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO patrí neďaleký región Willandra Lakes a ostrovy Lord Howe.

Milovníci impozantných výhľadov si prídu na svoje. Sydney Tower je najvyššie položené miesto, kde sa môžete podívať. Vstúpite zároveň aj do kina, ktoré vás prevedie 3D Sydney. Milovníci hviezd a nočnej oblohy môžu navštíviť Sydney Observatory, kto sa rád prehrabáva v tonách exotických rýb navštívi rybí trh.

Na severe, blízko Harbour Bridge, tretieho najdlhšieho mostu svojho druhu na svete, nájdete lunapark. Most rozhodne neobchádzajte, po vyšliapaní 200 schodov jeho pylónu sa vám naskytne jeden z najširších pohľadov na mesto. Ďalšie možnosti na vyžitie ponúka Sydney Aquarium a Chinese Garden.

Australian National Maritime Museum vám predstaví históriu námorníctva. Umelci, najmä tí súčasní, budú nadchnutí v Museum of Contemporary Art. Kostoly a katedrály dopĺňajú pamätihodnosti moderného mesta. Neobísť sa oplatí v Austrálii najstarší St. Andrew´s Cathedral a nejväčší St. Mary´s Cathedral.

Športové aktivity majú jasných favoritov. Je nimi cricket a rugby. Austrálske rugby patrí do svetovej špičky. V októbri sa tu koná Australian Indoor Tennis Championships a jachtárske preteky Sydney to Hobart Yacht Race. Olympijský areál je jedným z najmodernejších na svete. Študujúca mládež určite rada navštívi pôdu šiestich univerzít.


Komentáre (3)
2009-04-08 12:10 01angels03

je to tam velmi pekneee

2009-04-08 12:11 01angels03

mam rada tuto operu

2013-02-01 01:37 Miroslav

UPDATE:

Momentalne stoji TARONGA ZOO cez 50 AUD / 1 adult


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!