Bora Bora - Doprava

Letisko

Let do raja v Tichom oceáne z Viedenského letiska trvá viac než 24 hodín vrátane prestávok pri niekoľkých prestupoch. Často sa prestupuje v Tokiu a v Papeete. Prepravu medzi ostrovmi Francúzskej Polynézie sprostredkúva národná letecká spoločnosť Air Tahiti. Z hlavného letiska na ostrove Tahiti premávajú lietadlá na všetky miestne letiská na súostroví.

Na ostrove Bora Bora pristávajú vnútroštátne lety na malom letisku ležiacom na severnej strane lagúny v Motu Mute. Všetko vybavenie letiska je umiestnené v malých hnedých domčekoch, kde je v blízkosti prašnej letiskovej dráhy kontrolná veža, budova požiarnej zbrojnice a jeden terminál. Priamo z letiska premávajú katamarány, ktoré návštevníkov za 25 minút zdarma prevezú do centra ostrova.

Autobusy

Najobľúbenejšia forma dopravy na ostrove je preprava autobusmi, ktoré nazývajú le truck. Jazda týmto vozidlom s otvorenou strechou vyjde veľmi lacno. Hromadnú autobusovú dopravu neprevádzkuje žiadna spoločnosť. K cestovným poriadkom sa dostanete veľmi ťažko. Pravidelné linky jazdia podľa potreby a časy odchodov prispôsobujú príletom a odletom lietadiel alebo príchodom veľkých výletných lodí do prístavu. Zástavky sú rozmiestnené po hlavnej trase a označené modrou značkou s obrázkom le trucku. Pred príchodom na ostrov sa odporúča zistiť si odchody autobusov hneď pri rezervácii hotela, pretože sa môže stať, že autobus sa na zástavke neukáže aj dlhé hodiny.

Taxi

Taxíky premávajú najmä vo väčších mestách. Zastihnete ich tiež na letisku, v prístave a pri hoteloch.

Prenájom auta

Na ostrove sídli niekoľko požičovní áut. Okrem medzinárodnej spoločnosti Europcar je k dispozícii i niekoľko miestnych požičovní. Prenájom luxusnejšieho auta stojí okolo 30$ na dve hodiny. Menej nároční motoristi zaplatia za požičanie vozidla na 24 hodín približne 90$. Okrem áut tu prenajímajú aj skútre a bicykle.
FARE PITI LOCATIONS
P.O. Box 53, Vaitape
Tel.: (689) 67 65 28
www.boraborais­land.com/…are­piti.html

EUROPCAR BORA BORA
Vaitape Quay, P.O. Box 246, 98 730 Vaitape
Tel.: (689) 67 70 15, 67 70 03

FREDO FILS RENT- A- CAR
Vaitape, P.O. Box 99, Vaitape
Tel.: (689) 67 70 31

Prenajímanie člnov

Na niekoľkých prevádzkach na ostrove si môžete prenajať čln. Užijete si tak krásu lagúny a prežijete pokojné popoludnia. Pre pedálové a člny netreba žiadnu licenciu (vodičský preukaz).

TAXI MOTU BORA BORA
Vaitape- P.O. Box 196, Vaitape 98730
Tel.: (689) 67 60 61
www.boraborais­land.com/…as/ta­xi.html


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!