Bora Bora - Atrakcie

Chrámy marae

Spolu 40 chrámov marae je roztrúsených okolo celého ostrova. Prví obyvatelia ostrovov ich používali na náboženské magické ceremónie. Toto prastaré tabu miesto je tiež rodiskom tradičného polynézskeho tanca. S príchodom misionárov v 19. storočí, ktorí väčšinu chrámov zničili, sa skončila ich slávna história. Najvýznamnejší spomedzi nich je marae Fare Opu, ktorého steny zdobia korytnačie petroglyfy. Na západ od prístavu Farepiti leží najväčší marae Matotetini, nazývaný tiež Farerua.

Delá z 2. svetovej vojny

Po bombardovaní Pearl Harboru začali USA zbrojiť a lepšie sa pripravovať na úder z Japonska. Tesne po zničení prístavu na Havaji, vyslali na tento maličký ostrov 9 lodí s takmer 20 000 tonami zbraní a 5 000 mužmi na palube. Celkovo osem diel rozmiestnili na strategických miestach na ostrove. Zbrane však až dodnes ani raz nevystrelili, no na Bora Bora ostali veľkou atrakciou pre turistov i smutným mementom vojnových čias.

Lagoonarium

Len na jedinom ostrove na Tahiti môžete plávať s vodnými živočíchmi bok po boku. Na Bora Bora! Je to jedinečné Lagoonarium, kde vstupujete so skúseným sprievodcom do vody medzi morské živočíchy a plávate popri nich, dotýkate sa ich a pritom počúvate zaujímavý výklad. Na chvíľu sa stanete súčasťou života na koralovom útese a vašimi susedmi sa stanú korytnačky, žraloky, delfíny, raje, tropické ryby a veľa iných exotických obyvateľov útesu.
Adresa: B.P. 56, Vaitape
Telefón: (689) 67 71 34

Aquascope

Popri všetkých originálnych veciach v tejto oblasti tu majú i jedno originálne plavidlo. Aquascope zostavil blízky priateľ a kolega slávneho Jacquesa Cousteau pred 15 rokmi a jeho služby návštevníci využívajú až do dnešných čias. Je to loď s preskleným ponorom, kadiaľ posádka pozoruje život pod morskou hladinou. Je to ako obrátené akvárium. Ľudia spoza skla pozorujú tichú pohodu a pokoj, ktorý voľne plynie okolo.
Adresa: B.P. 815, 98730 Vaitape
Telefón: (689)67 61 92

Aqua Safari

Ak nemáte potápačský výcvik alebo ani neviete plávať, Aqua Safari je pre vás to pravé. Pri tomto ponáraní si na hlavu nasadíte obrovskú prilbu, do ktorej vám prúdi vzduch priamo z lode. Pod loďou je dokonca niečo ako rebrík, ktorého sa pridržiavate a v pokoji vychutnávate spoluúčasť na podmorskom živote.
Adresa: P.O. Box 182, Vaitape
Telefón: (689) 67 71 84 (pán a pani Condesse)


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!