Honolulu - čo musíte skúsiť

Vodné športy

Havajčania sú povestní tým, že milujú vodné športy. Havaj je pre nich nekonečný raj, obrovské ihrisko, ktoré im darovala príroda. Zo všetkých športov, najviac zbožňujú surfovanie. Na Havaji by si mal každý vyskúšať tento druh športu. Pre začiatok stačí postaviť sa na surfovaciu dosku a jazdiť na pomaly valiacej sa vlne na pláži Waikiki. Pre surfových maniakov sa väčšie vlny valia na Severnom pobreží najmä v zime, kedy more dosahuje obrovských rozmerov a surfovanie je len pre veľmi skúsených surferov.

Takisto môžete skúsiť veľa iných športov: plávanie, šnorchlovanie, potápanie, plavba v kanoe, body surfing alebo plachtenie.

Diamond Head

Diamond Head (Diamantová hlava) je najznámejší vulkanický kráter na svete. Leží na juhovýchodnej strane ostrova Oahu na konci pláže Waikiki. Pôvodní Havajčania ho pomenovali Laeahi (obrva tuniaka). Súčasné pomenovanie dostal kráter od britských moreplavcov v roku 1800. Tí, keď ho prvý krát uvideli ešte z veľkej vzdialenosti, v lávovom kameni sa na slnku leskli kryštály kalcitu a mysleli si, že v pôde sú diamanty a tak vznikol názov Diamond Head. Pri výstupe na obrubu kráteru prekonáte 1 ¾ míle, čo trvá približne 1 hodinu 30 minút.

Hula-hula tanec

Pôvodne to bol tanec, ktorým Havajčania ďakovali bohom počas náboženských obradov. Každý jeden pohyb tanečnice má nejaký význam. Pohyby tela môžu znázorňovať napríklad určitú rastlinu alebo žraloka. Keďže v minulosti bol hula tanec posvätným tancom, tanečnice, ktoré ho študovali museli dodržiavať veľmi prísne pravidlá, kde si okrem iného nemohli napríklad strihať vlasy ani nechty, jesť niektoré jedlá alebo mať pohlavný styk. V súčasnosti existuje niekoľko stoviek škôl hula tanca, kde profesionálne hula tanečnice vyučujú tento tanec a tým udržujú jednu z typických havajských tradícií.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!