Filadelfia - ubytovanie

Filadelfia je obrovské mesto so širokou ponukou ubytovacích zariadení. Nároční zákazníci si prídu na svoje v luxusnejších hoteloch svetových mien. Turisti, ktorí si nepotrpia na prepych, budú spokojní v lacnejších, ale pomerne slušne vybavených ubytovniach. V cene za ubytovanie je zahrnutá aj 15,5-percentná daň.

Turistické ubytovne

Apple Hostels of Philadelphia sídli na ulici 32 S Bank Street v historickej časti mesta a od Zvona slobody a Siene nezávislosti ho delia iba tri bloky. Veľmi čistá ubytovňa poskytuje turistom prikrývky zadarmo, pripojenie na internet a množstvo aktivít. Personál každému poradí alebo rezervuje miesto na výlet.

Zo Chamounix Mansion Hostel trvá cesta do centra mesta približne 45 minút. Nájdete ho na ulici 3250 Chamounix Dri­ve.

Hotely

Jeden z najluxusnejších hotelov vo Filadelfii patrí do siete hotelov Four Seasons. Sídli neďaleko centra na ulici, ktorá vedie k Filadelfskému múzeu umenia. Interiér hotela je vybavený dobovým nábytkom z obdobia federácie, obrovskými farebnými kobercami a sviežou kvetinovou výzdobou. V budove hotela sídli skvelá reštaurácia vysvietená len sviečkami Fountain Restarurant. Pravý čaj o piatej si môžu návštevníci vychutnať v čajovni Swann Lounge. Služby hotela sú rozmanité a na najvyššej úrovni. Za izbu zaplatíte okolo 300$ za noc.
Adresa: 1 Logan Square
www.fourseason­s.com

Hotel Park Hyatt patrí vo Filadelfii k najelegantnejší hotelom. Lukratívne značky ako napríklad Tiffany&Co majú svoje prevádzky na prízemí hotela zdobeného mramorom a impozantnými mozaikami. Výťah odtiaľ vyvezie návštevníkov na 19. poschodie priamo do žiarivej predsiene. izby inšpirované klasickým štýlom „starého kontinentu“ poskytujú najmodernejšie výdobytky, ako sú periny z husacieho peria, wifi pripojenie a príjemné mramorové kúpeľne, niektoré dokonca s televíziou. Izba na jednu noc stojí od 200 do 300$.
Adresa: 200 South Broad Street na Walnut Street
www.parkphila­delphia.hyatt­.com

Pre menej náročných turistov, ktorí sú ochotní za slušný hotel zaplatiť okolo 150$, je ideálny Hilton Garden Inn. Napriek jednoduchej modernej fasáde, Hilton Garden Inn ponúka príjemné prostredie. Stojí v blízkosti autobusovej i vlakovej stanice a obchodov na Market Street. V 279 izbách poskytuje svojim hosťom aj napríklad priestranný pracovný stôl s telefónom, internetom, chladničkou, mikrovlnkou a kávovarom. Taktiež je k dispozícii krytý bazén, posilňovňa a biznis centrum.
Adresa: 1100 Arch Street na North 11th Street
www.hiltongar­denphilly.com

Očarujúci Thomas Bond House je veľmi útulnou alternatívou za drahé hotely. Vybudovanie tohto domu v gregoriánskom štýle sa datuje do roku 1769. Má len 12 izieb, ktoré sú zariadené krásnym dobovým nábytkom a dve z nich majú aj krb a jacuzzi. Hostitelia večer vrelo vítajú návštevníkov vínom a syrom a k dispozícii je vždy scherry a domáce koláčiky. Ubytovanie vyjde okolo 100–200$ na noc vrátane raňajok.
Adresa: 129 South 2nd Street
www.thomasbon­dhousebandb.com


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!