Filadelfia - nakupovanie

Štát Pensylvánia je ideálne miesto na nakupovanie, pretože na ceny oblečenia a topánok sa nevzťahuje platenie DPH. Na ostatný tovar je DPH iba 7%.

V centre mesta sú stovky obchodov s oblečením či šperkami. Nákupné centrum The Gallery sídliace na Market East na štyroch poschodiach zastrešuje viac než 170 obchodov s obrovským výberom. Luxusnejšie butiky nájdete v The Shops at Bellevue na uliciach South Broad Street a Walnut Street. V nákupnom centre The Shops at Liberty Place na rohu ulíc 16th Street a Chestnut Street vás prekvapí mnoho predajní s gurmánskymi pochúťkami a reštauráciami.

Američania z východného pobrežia veľmi často navštevujú nákupné stredisko King of Prussia Mall, ktoré je od centra Filadelfie vzdialené 24 km. Tento obrovský komplex zahŕňa The Plaza a The Court a 8 rozľahlých obchodných domov s nekonečným výberom tovaru aj značiek ako Versace, Hermes či Tiffany.

Dvadsaťšesť kilometrov vzdialené nákupné centrum Franklin Mills ukrýva pod svojou strechou väčšinou outletové predajne, kde značkové veci kúpite aj so 70% zľavou. Nájdete ich na adrese 1455 Franklin Mills Circle.

Najväčšie nákupné centrá bývajú zvyčajne otvorené od 10.00 do 19.00 h od pondelka do soboty a v nedeľu od 10.00 do 17.00 h. Malým obchodom roztrúseným po celom meste končí otváracia doba o 18.00 alebo o 19.00 h. Mnoho z nich máva v stredu otvorené do 20.00 h. Nákupné strediská sídliace mimo mesta sú cez týždeň otvorené aj do 21.30 h.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!