Filadelfia - atrakcie

CityPass

Ak chcete vidieť rôzne atrakcie vo Filadelfii a pritom ušetriť za vstupné, určite si kúpte CityPass. Táto karta vám umožní vstup na šesť miestnych atrakcií a pamiatok. Sú to Franklin Institute (Franklinov inštitút), Adventure Aquarium (Akvárium), Zoo, Philadelphia Trolley Works (odvoz historickým vozidlom), National Constitution Center (Národné ústavné centrum) a napokon máte možnosť vybrať si buď Academy of Natural Sciences (Akadémia prírodných vied) alebo Independence Seaport Museum (Múzeum prístavu nezávislosti).

Preukaz platí 9 dní a jeho cena pre dospelého je 54$ a za deti od 4 do 12 rokov zaplatíte 37$. Deti do 4 rokov majú vstupy zadarmo. S týmto preukazom ušetríte takmer 50% oproti bežným cenám vstupného.

Independence National Historical Park (Národný historický park nezávislosti)

Tento názov ukrýva niekoľko historických pamiatok z obdobia americkej revolúcie na jednom mieste. Na väčšinu z nich je vstup zadarmo. Návštevnícke centrum sídliace priamo v parku poskytuje výborného sprievodcu s možnosťou pozerania videa o parku a priľahlom areáli. Najvýznamnejšie časti tejto pamiatky sú National Constitution Center (Národné centrum ústavy) a Independence Hall (Sieň nezávislosti), kde bola v roku 1776 vydaná Deklarácia nezávislosti. V Liberty Bell Center (Centrum zvona slobody) nájdete prasknutý zvon, z ktorého zneli tóny pri prvom čítaní Deklarácie. Park ma rozlohu okolo 15 hektárov, na ktorých stojí približne 20 verejných budov. Medzi nimi nájdete napríklad Starú radnicu, kde pôvodne sídlil Najvyšší súd, Carpenter´s Hall či Second Bank o United States.
Adresa: rohy ulíc Sixth Street a Market Street
Otváracie hodiny: júl-september: denne 8.30–19.00; október-jún: denne 8.30–17.00.
Vstupné: zadarmo
www.independen­cevisitorcenter­.com

National Constitution Center (Národné centrum ústavy)

Interaktívne výstavy tu predstavujú Ústavu Spojených štátov. Návštevníci začínajú s multimediálnou šou Freedom Rising (Zrodenie slobody), kde hrajú živí herci. Cesta do minulosti pokračuje interaktívnou prehliadkou najvýznamnejších míľnikov americkej histórie a ich spojitosti s ústavou. Popri tom môžu návštevníci hlasovať za svojho najobľúbenejšieho prezidenta, posadiť sa do kresla Najvyššieho súdu alebo sa na chvíľu stať najmocnejším mužom sveta a zložiť prezidentskú prísahu prezidenta USA.
Adresa: 525 Arch Street
Otváracie hodiny: nedeľa – pondelok: 9.30–17.00; sobota: 9.30–18.00.
Vstupné: poplatok za jednotlivé programy.
www.constituti­oncenter.org

National Liberty Museum (Národné múzeum slobody)

V tomto múzeu nadobúdajú myšlienky rozmanitosti, hrdinstva či slobody konkrétne podoby vďaka interaktívnym výstavám.
Adresa: 321 Chestnut Steet
Otváracie hodiny: máj – august: denne 10.00–17.00; september – apríl: od utorka do nedele 10.00–17.00.
Vstup za poplatok.
www.libertymu­seum.org

Penn´s landing (Miesto Pennovho vylodenia)

Pobrežie tiahnuce sa pozdĺž rieky Delaware je miestom, kde prvýkrát vstúpil na americkú pôdu zakladateľ mesta, William Penn. Uskutočňuje sa tu množstvo hudobných festivalov a iných kultúrnych podujatí a na Deň nezávislosti, 4. júla, ožiari oblohu veľkolepý ohňostroj. Tiež je tam veľa reštaurácií a klubov so živou hudbou.

Neďaleko sídli Independence Seaport Museum (Múzeum prístavu nezávislosti), kde je okrem iných zaujímavosti excelentná výstava mestskej imigrácie. Turisti sa môžu odviesť na krížniku z roku 1892 USS Olympia alebo ponorky Becuna z obdobia 2. svetovej vojny.
Adresa: 301 South Columbus Boulevard
www.pennslandin­gcorp.com

Independence Seaport Museum (Múzeum prístavu nezávislosti)

Otváracie hodiny: denne 10.00–17.00
Vstupné za poplatok.
www.phillysea­port.org

Franklin Court (Franklinovo nádvorie)

Franklinovo nádvorie je súčasťou Národného historického parku a miestom Franklinovho posledného domova. Jeho pôvodný dom zdemolovali už dávno, no na jeho miesto dizajnér Robert Venturi postavil nápadný oceľový „dom duchov“. Underground Museum (Podzemné múzeum) zachytáva Fraklina ako štátnika, vedca a tlačiara. Vystavené sú tu i repliky jeho vynálezov a galéria jeho portrétov.
Adresa: 318 Market Street
Otváracie hodiny: zima: denne 9.00–17.00; leto: denne 10.00–18.00.
Vstupné zadarmo.
www.nps.gov/…in-court.htm

Philadelphia Museum of Art (Filadelfské múzeum umenia)

Neoklasická budova múzea stojaca na samom vrchu hory ponúka úžasný výhľad. Stopy vedúce k jej vchodu preslávil filmový Rocky Balboa. Zbierka múzea obsahuje viac než pol milióna unikátnych malieb, sôch a 2000 rokov starých artefaktov z Ázie, Európy a Ameriky. Medzi najvýznamnejšie exponáty patrí americká zbierka nábytku a diela známych autorov, ako napríklad Thomas Eakins. Európska časť zahŕňa diela z obdobia stredoveku a zbierku diel francúzskych impresionistov. Taktiež tam nájdete vzácnu hinduistickú svätyňu zo 16. storočia.
Adresa: roh ulíc 26th Street a Benjamin Franklin Parkway
Otváracie hodiny: utorok – nedeľa: 10.00–17.00, v piatok do 20.45.
Vstupné za poplatok, v nedeľu je vstupné dobrovoľné.
www.philamuse­um.org

City Hall (Radnica)

Filadelfia sa pýši najväčšou a najprepracovanejšou radnicou v Amerike. V štýle Druhej ríše ju postavili John McArthur a Thomas U. Walter. Práce na stavbe trvali 30 rokov a do roku 1987 bola najvyššou budovou v meste. Centrálna veža dosahuje výšku 167 m a na jej vrchole sa týči 37-metrová socha zakladateľa mesta Williama Penna. Prehliadka trvajúca 90 minút ponúka pohľad na bohato zdobené miestnosti ako Conservation Hall (Pamätná miestnosť) alebo primátorova uvítacia miestnosť.
Adresa: rohy ulíc Broad Street a Market Street
Otváracie hodiny: veža a vyhliadková plošina: pondelok – piatok 10.00–16.00; prehliadky veže: 12.00–16.15; prehliadka vnútorných miestností pondelok – piatok o 12.30.
Vstupné zadarmo.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!