Anchorage - telefóny, internet

Ak by ste hľadali na Aljaške signál niektorého zo slovenských operátorov, zabudnite na to. Žiadny totižto nemá uzatvorené zmluvy s miestnymi mobilnými spoločnosťami a z mobilu s našou sim-kartou sa nedovoláte ani náhodou. Riešením je kúpa americkej simky, alebo využívanie automatov či pevných liniek v hosteloch a hoteloch. Pri kúpe kariet do automatov si dávajte pozor! Obchodníci vám radi predajú všetko a často nevedia, či sa s ňou k nám dovoláte. Zistite si preto vopred, či použijete kredit aj na volania do strednej Európy. Hovory sú pomerne lacné, karta stojí asi 5 dolárov. Vydrží niekoľko desiatok minút, najdrahšie je, samozrejme, spájanie s operátorom. Preto radšej telefonujte dlhšie a menej krát.

Jedným z obrovských pozitív aljašských miest je prístup na internet zadarmo. Využijete ho vo verejných knižniciach, bez toho, aby ste si museli vybavovať nejaký preukaz. Stačí sa zapísať do poradia a počkať si. Práve knižnice sú miestom, kde sa dá napr. v Anchorage stretnúť krajan.

Verejná knižnica v Anchorage, 3600 Denali Street ( http://lexicon­.ci.anchorage­.ak.us/ ) – hlavná budova, v ktorej máte prístup aj ku knihám!


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!