Anchorage - kde sa ísť najesť

Chutné, lacné s príjemnou obsluhou. Také sú v Anchorage čínske reštaurácie typu All you can eat. Najesť sa v nich ozaj do sýtosti je dobrým nápadom, ktorý treba vyskúšať. V čínskych bufetoch si pri príchode do podniku poviete počet osôb a obsluha vám vyberie stôl. Po usadení sa pustite do polievok a hlavných jedál každého druhu.

Jedzte všetko a nezabudnite z ničoho ochutnať. To, že vám s pribúdajúcimi minútami nosia na stôl poháre čistej vody a pri najmenšom odpití ich dolievajú, ignorujte. Chcú len, aby ste viac pili, a nie jedli. Voda je predsa lacnejšia. V pohode sa dajú zvládať dva-tri chody aj s polievkou, zahryznite si i do ovocia, niekde je v cene dokonca aj zmrzlina. Dať 7 až 12 dolárov za jedlo, ktoré vás zasýti na celý deň a možno i na druhé ráno, je dobrá kúpa. Len to neprežeňte, aby vás z reštaurácie nemuseli vynášať…

Z ďalších reštaurácií:

Bear Tooth Theatrepub, 1230 W 27th Avenue

Spojenie jedla a kultúry. Na mieste s chutnou pizzou si nakŕmte po otestovaní chuťových pohárikov aj myseľ kvalitným filmom. Nečakajte premiéry, skôr artové veci alebo tie o niečo staršie.

Cafe Savannah, 508 W 5th Avenue (6th a E)

Malá, ale zato vyhlásená španielska reštaurácia s bohatým a cenovo prístupným listom vín.

Glacier BrewHouse, 5th Ave medzi H and G ulicou

V Downtowne jedno z najobľúbenejších miest na stravovanie. Široký výber jedál. Pre pivný národ ako sme my, stojí za zmienku obdivuhodná zbierka pív, niektoré aj z vlastnej produkcie podniku.

Moose's Tooth Pub and Pizzeria, 3300 Old Seward Hwy blízko New Seward a 36th

V príjemnom prostredí chutnou pizzou a vlastným pivom si isto radi posedíte. Atmosféru dopĺňajú rôzne suveníry, ktoré charakterizujú Aljašku. Najmä v lete sa vám však nemusí ujsť miesto za stolom, preto je lepšie dopredu rezervovať stôl. Je tu aj vegetariánska sekcia. Prístup k menu je aj cez internet – http://www.mo­osestooth.net/in­dex2.htm.

ORSO Ristorante, 5th Ave medzi H a G ulicami

Chuť klasických talianskych jedál na ďalekej Aljaške? Nie nemožné. Reštaurácie so špecialitami z tohto kúta sveta je situovaná v tom istom dome ako umelecká galéria či butiky.

Simon and Seafort's, 420 L Street

Morské príšery a špeciality tohto pôvodu. Ide o drahší spôsob stravovania, avšak byť na Aljaške a neochutnať morské jedlo, by bolo hriechom. Nezabudnuteľný je i výhľad na more a večerný západ slnka.

Solstice Bar & Grill, 720 West 5th Avenue

Nie veľmi známe miesto, ale o to zaujímavejšie, najmä cenovo. Umiestnené v lobby hotela Westmark, v letných mesiacoch preto preplnené turistami – obzvlášť počas raňajok a večerí.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!