Toronto - teletóny, internet

Kontakty, telefóny
V prípade núdze, volajte číslo 911, ktoré sa dá vytočiť aj z bežných telefónnych búdok bez platenia. Lokálne volania stoja 25 centov, dĺžka hovoru je pri nich neobmedzená. Aj keď ich počet neustále ubúda, stále nie je problém nájsť v ich hociktorej časti mesta. Sú umiestňované aj k vchodom resp. východom obchodných domov.

Toronto má dve telefónne predvoľby: 416 a 647. Pre okrajové štvrte platia 905 a 289. Výsledkom sú desaťmiestne čísla.

K dostaniu nielen na letiskách, staniciach ale i v hoteloch sú telefónne karty na hovory do zahraničia. Pri kúpe si treba dávať pozor, do akých štátov sa s nimi dovoláte, pretože nie všetky sa dajú napríklad použiť na volania na Slovensko.

Internet
Prístup na celosvetovú sieť nie je niečo, čo by malo byť v Toronte problémom. Dostatočné množstvo internetových kaviarní sa nachádza na Yonge Street alebo Bloor Street, niektoré z nich sú otvorené aj 24 hodín. Ceny sú prijateľné, pohybujú sa približne od troch dolárov za pol hodinu surfovania.

Podrobný zoznam, aj s adresami je k nahliadnutiu na stránke recenzií tých to podnikov – http://www.y­yztech.ca/…_re­views.php. Hotely a reštaurácie poskytujú pripojenie tiež, najmä tzv. WIFI, buď platené, ale i zadarmo.

Firma Hydro Telecom prevádzkuje WIFI sieť s názvom ONE ZONE, ktorá pokrýva šesť štvorcových kilometrov v časti Downtown. Cena za hodinu $5, za deň $10, $25 za mesiac. Aktivácia je jednoduchá, vykonáva sa cez mobily pomocou textových správ sms.

Tradičným miestom, kde sa dá pripojiť zadarmo na internet, sú verejné knižnice. Okrem desktopov je k dispozícii WIFI sieť, do ktorej sa dá vstúpiť cez číslo karty, ktorú získate od knihovníka. Platí jednorázovo. Skúste pobočky Toronto Public Library (http://www.to­rontopublicli­brary.ca).


Komentáre (4)
2009-01-24 19:41 Daniel Zuzak

telefon

2009-01-31 12:00 Daniel Zuzak

Toronto nomer telefon

2011-01-10 18:01 mino stojkovic @

vsetko sedi a vsetka cest Torontu,ale musite uznat ze v tomto je nase male Slovensku ovela popredu.Internetove kavierne su skoro na kazdom kroku a co je najdolezitejsie-ze skoro vsetky zadarmo.A v tych tunajsich kniznisiach--Library-je sice mnozstvo desktopov,ale takisto aj mnozstvo ludi,ktory musia dlho cakat na uvolnenie miesta.......­.............­.....


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!