Toronto - čo navštíviť

Ontárijská galéria umenia (http://www.a­go.net/…frame­set.cfm)

Kanadská národná exhibícia (http://www.the­ex.com) – 18-dňový augustový festival

CN Tower (http://www.cnto­wer.ca/portal) – najvyššia voľne stojaca štruktúra na svete (553m), na ktorej vrchol sa dá vyviesť výťahom.

Casa Loma – zámok vybudovaný na začiatku minulého storočia. (http://www.ca­saloma.org)

Hokejová sieň slávy – (http://www.hhof­.com)

Ontario Place – detský a rodinný zábavný park http://www.on­tarioplace.com/en/in­dex.html)

Ontárijské vedecké centrum– vedecký a technický zábavný park (http://www.on­tariosciencecen­tre.ca/default­.asp)

Ontárijské kráľovské múzeum – (http://www.rom­.on.ca)

Mestská radnica – dvojbudova sformovaná do polkruhu na námestí Nathana Philipsa, kde sa v zime stavia pod holým nebom veľmi populárna ľadová plocha.

ZOO – (http://www.to­rontozoo.com)

V Toronte sa oplatí zájsť aj na organizované výlety (túry), na ktoré vás odvezú priamo z hotela. Ceny sa pohybujú vo výške $25-$40. Niektoré z nich:eTours (http://www.e­tours.to), King tours (http://www.kin­gtours.ca), Shop-dine tour (http://www.sig­htseeingtoron­to.com), Toronto tours (http://www.to­rontotours.ca).

Pláže
Najmä v letných mesiacich by bolo hriechom nevyužiť domáce pláže na východnom konci mesta. Nezabudnite na návštevu jazera Ontário, ktoré je však pomerne studené aj počas letných mesiacov. Pláže na Torontských ostrovoch (http://en.wi­kipedia.org/…on­to_Islands) majú povesť najčistejších.

Kultúra
Nevynechajte ani návštevu divadiel, baletu alebo opery. Tie najznámejšie sídlia na King Street a Yonge Street. Centrum Štyroch ročných období (Four Seasons Centre for the Performing Arts – http://www.fou­rseasonscentre­.ca), postavené len nedávno, je sídlom národnej opery i divadla.


Komentáre (1)

Pearson Toronto Airport Limo has become specialist in presenting extravagance and comfortable transportation service in Toronto and nearest areas. We provide affordable, safe and secure traveling experience to all of our esteemed customers.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!