Toronto

Mladé, bezpečné, čisté a multikultúrne. Ak by Toronto malo byť popísané iba štyrmi výstižnými prívlastkami, boli by to práve tieto. Mladé preto, lebo hoci je s 2,5 miliónmi obyvateľmi najväčším mestom Kanady, od jeho založenia uplynulo len čosi vyše dvesto rokov. Môže sa pochváliť aj iným prvenstvom. Turisti sa v jeho uliciach takmer nemusia obávať prípadnej kriminality, keďže v tomto ukazovateli je jednou z najbezpečnejších oblastí na svete.

Návštevníci navyše určite privítajú čisté ulice, vzduch i životné prostredie, ktoré je preňho tak typické. Mesto je vďačným cieľom nielen pre tých, ktorí v ňom strávia pár dní či týždňov, ale aj pre tých, ktorí sa tu rozhodnú žiť natrvalo. Nájdete tu množstvo národov a národností vrátane Slovákov, ktoré dotvárajú jedinečnú kozmopolitnú tvár mesta.

Mesto síce nie je preplnené pamätihodnosťami, ale pravidelné festivaly, populárne trhy s jedlom pod otvoreným nebom či atmosféra, ktorú vytvára mnohotvárnosť Toronta vás dostane. Nebude minúty, počas ktorej by ste sa tu nudili a nevedeli, čo robiť.

Toronto je ohraničené jazerom Ontario z juhu, autostrádou Steeles Avenue zo severu, zálivom Etobicoke zo západu a riekou Rouge na východe. Prístup k Ontariu je možný zo 46 kilometrov dlhého pobrežia.


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!