Maroko, alebo afrika čo by kameňom dohodil

Opúštam najjužnejší bod Eorópy v Tarife a na obzore sa črtá Afrika, Je to už len čo by kameňom dohodil. No trošku viac, okolo 30 kilometrov. Vlny sú značné, stometrový katamaran sa hojdá hore dolu a niektorý cestujúci začínajú dostávať zdravú zelenú farbu.

Ešte, že je to len necelá hodinka, ináč by som sa asi aj ja kŕmil ryby cez zábradlie. Prednedávnom sa cez prieliv pár ľudí z Afriky pokúšalo preplávať do Španielska na vodnom bicykli. Keby sa im to podarilo, zrejme by ich v Španielsku čakala aj sláva a zlatá olympijská medaila vo vodných športoch. Blížime sa k Tangeru, k mestu ktoré má v Maroku povesť jedného z najnebezpeč­nejších.

Na prvý pohľad vyzerá vcelku neškodne, ale turistom sa odporúča radšej sa mu vyhnúť, hlavne v noci. Okrem toho, že je jedným z centier obchodu z hašišom a podobnými produktami, organizuje sa tu vo veľkom aj pašovanie ľudí do Španielska. Raz darmo, hospodárska situácia v Maroku a iných východoafrických krajinách je všetko možné, len nie radostná.

Tento rok trhali počty utečencov všetky rekordy a ani sa veľmi niet čo diviť. Ak sa im podarí do Európy dostať, takmer všetci dostanú amnestiu za ilegálne prekročenie hraníc. Že tento prístup imigráciu len podporuje a zároveň s počtom prisťahovalcov rastie aj počet tých, ktorí túto cestu neprežijú sa mi zdá trošku smutné, ale nie ja o tom rozhodujem.

Pokračovanie »


Fotogaléria
Maroko - ruch v meste Fes
Maroko - Sahara
Maroko - vodovod v Marakeši
Maroko - Púštne mesto
Maroko - ľudové umenie
Maroko - mešita
Maroko - mesto Assilah
 

Kliknite na náhľady, alebo spustite slideshow [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7].


Pridať komentár

*

Meno *
Email nepovinné, maskované
WWW nepovinné
 
Do not fill this!